Која е најубавата македонска навивачка на Европското првенство, која ја бараа преку Инстаграм?


Која е најубавата македонска навивачка на Европското првенство, која ја бараа преку Инстаграм?

Убава Македонка крена фама на Европското првенство, ја бараа преку социјални мрежи... Која е прекрасната црнокоса која гордо го вееше македонското знаме?

koja-e-najubavata-makedonska-navivachka-na-evropskoto-prvenstvo-koja-ja-baraa-preku-instagram-01.jpg

На Инстаграм профилот на македонскиот твитерџија Роберто Навали осамна Инстаграм Стори со фотографија од прекрасна македонска навивачка во Букурешт.

Убавата црнокоса го вее македонското знаме на трибините на Европското првенство во Букурешт како поддршка за нашите фудбалери.

koja-e-najubavata-makedonska-navivachka-na-evropskoto-prvenstvo-koja-ja-baraa-preku-instagram-04.jpg

Но, која е оваа убавица која многумина ѝ ја доделија титулата „најубава наша навивачка на првенството“?

koja-e-najubavata-makedonska-navivachka-na-evropskoto-prvenstvo-koja-ja-baraa-preku-instagram-05.jpg

Станува збор за Моника Стефановска, позната македонска каратистка. Таа со карате се занимава целиот свој живот, а медалите не може да ги изброи.

Во интервју за CRNOBELO.com oткри дека е дипломиран економист на УКИМ, магистер по спортски менаџмент и дека каратето како спорт го избрала сосем случајно.

По нејзините часови по танц во истата сала се одржувале тренинзи по карате, па со сестра ѝ добиле идеја да започнат да тренираат карате.

Таа со иста страст како што тренира карате, така навива и за нашата фудбалска репрезентација.

Оваа вљубеничка во спортот покрај титулата најубава навивачка, одамна ја носи и титулата најубава македонска спортистка.

Повеќе фотки од Моника на следната страна...Би можело да ве интересира:

Што нè чека во полуфиналните натпревари на Светското првенство? Конечно ги добивме последните 4 „преживеани“ на ова Светско првенство. По многу ...
Моќна навивачка химна за Европско првенство на македонската фудбалска репрезентација (видео) Одиме на Европско првенство, сонот наш од детство – моќни зборови кои допираат д...
Доминација на каратистите од Макпетрол - КК Макпетрол е најуспешен на државното карате првенство за ... Викендов, 27.03.2021 година, во Скопје, во салата Борис Трајковски, се одржа држ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg