Русокоса убавица од Македонија е една од најубавите навивачки на Европското првенство (фото)


Русокоса убавица од Македонија е една од најубавите навивачки на Европското првенство (фото)

„Со среќа на терен момци, фала ви за оваа неизмерна радост. Вие сте наша гордост македонска!“, напиша убавата русокоса на својот Инстаграм профил.

rusokosa-ubavica-od-makedonija-e-edna-od-najubavite-navivachki-na-evropskoto-prvenstvo-foto-01.jpg

Покрај убавата македонска каратистка која ја доби титулата „најубава македонска навивачка на Европското првенство“ во Романија, оваа титула со право ја заслужува и една русокоса убавица чии слики од спортските трибини станаа вирален хит.

Станува збор за Наташа Петровска, сопственичка на салон за убавина, која има 12.000 следбеници на својот Инстаграм профил.

Таа е позната како една од најубавите Македонки, а сега и како една од најубавите наши навивачки на Европско.

На својот Инстаграм профил со фотографиите од Букурешт објави:

„Немам зборови со кои што можам да опишам колку сум среќна, најсреќна што сум сведок на испишување на една историја на македонската фудбалска репрезентација. Со среќа на терен момци, фала ви за оваа неизмерна радост. Вие сте наша гордост македонска!

Повеќе фотки од Наташа на следната страна...Би можело да ве интересира:

Семејството на херојскиот капитен на Данска - русокоса убавица со сини очи и две прекрасни дечиња Која е жената што има среќа крај себе да има херој како капитенот на данската фу...
Што нè чека во полуфиналните натпревари на Светското првенство? Конечно ги добивме последните 4 „преживеани“ на ова Светско првенство. По многу ...
Моќна навивачка химна за Европско првенство на македонската фудбалска репрезентација (видео) Одиме на Европско првенство, сонот наш од детство – моќни зборови кои допираат д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg