Фото докази дека уметничкото лизгање е надреална убавина (која на моменти заплашува)

На моменти треба да си ги протриете очите за да поверувате дека е реално, зарем не? Следите ли уметничко лизгање - спортот кој едноставно е совршенство на мразот?

foto-dokazi-deka-umetnichkoto-lizganje-e-nadrealna-ubavina-koja-na-momenti-zaplashuva-01.jpg

Уметничкото лизгање е совршенство на мразот. Лизгачите како да ѝ пркосат на гравитацијата, а потезите им се смели и неверојатни, на моменти ве тераат дури да ги ги протриете очите.

За жал, на Олимписките игри периодов уметничкото лизгање го одбележа скандалот со 15-годишната лизгачка Камила Валиева, обвинета за допинг.

Сепак, низ фотографии да се потсетиме зошто овој спорт има посебна убавина.

Фото докази дека уметничкото лизгање е надреална убавина, која заплашува на моменти:

Извор

Би можело да ве интересира:

Како сопругата на Лионел Меси го величи на социјалните мрежи + зошто му дадоа црна наметка? (фото) „Конечно успеа, знаеме дека страдаше долги години... Ти благодариме што нѐ научи...
Претставник на Абориџините го благослови Новак Ѓоковиќ и трофеите и го „исчисти“ од негативната енер... Минатата година Новак Ѓоковиќ доживеа низа непријатности во Австралија, а сега д...
Сопругата на Лионел Меси го прослави роденденот без него + фудбалерот добива закани по животот во Ар... Само неколку дена откако сопругата на Лионел Меси, А го прослави својот 35-ти ро...
Помодрени очи, исекотини на јазик - Македонски боксер покажува која е цената што ја плаќа по натпрев... „Ако не си подготвен на повреди, тогаш бори се со перници“ – напиша македонскиот...
Го прогонува Меси за слика, се чудат кој го пуштил на теренот – Турчинот Salt Bae хит на Твитер по ф... „Очигледно Меси е имун на Salt Bae и знае дека е измамник“ – коментираат дел од ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg