Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Земјата со помалку од 2 милиони жители ја посрамоти Италија дома“ – Како странците ја доживеаја победата на Македонија? (фото+видео)

„Кошмар за Италија“, „Италија е засрамена“, „Катастрофа“ – вака италијанските и светските медиуми го коментираат синоќешниот пораз на моменталниот европски првак во фудбал од Македонија, a странските коментатори изгубија глас од возбуда по неочекуваниот исход на натпреварот. 

zemjata-so-pomalku-od-2-milioni-zhiteli-ja-posramoti-italija-doma-kako-strancite-ja-dozhiveaja-pobedata-na-makedonija-01.jpg

Фудбалската репрезентација на Македонија синоќа ја победи Италија во првиот бараж натпревар за учество во Светското првенство во Катар и со тоа дојде чекор поблиску до сонот за учество на големиот мундијал, а оваа вест е топ тема во поголем број од светските медиуми.

Речиси никој не веруваше дека Македонија би можела да оствари победа над европскиот првак Италија и да оди понатаму во пласманот за учество на Светското првенство, но благодарение, пред сè, на цврстата одбрана, избраниците на Благоја Милевски покажаа дека и невозможното може да се оствари.

Kако што рече и самиот Благоја Милевски: „Ја победивме Италија на италијански начин“.

На социјалните мрежи се појавија видеа од преносот на мечот во странските медиуми, погледнете како го коментираа голот на Александар Трајковски во 92-та минута во странските медиуми:

https://twitter.com/abzzinhoo/status/1507110660748025858

На следната страна погледнете што пишува во странските медиуми за победата на Македонија...Би можело да ве интересира:

Пике со солзи во очите се прости од фудбалската кариера – По натпреварот ја бакнува новата девојка, ... „Погледнете тој ја бакнува, а таа стои вкоченето. Тој ја сака, а таа е со него с...
Камили на стадион, традиционални танци, моќен говор на Морган Фримен – Моменти од спектакуларното от... Изведба на традиционални танци и песни, Морган Фримен, со својот моќен и смирува...
„Моето семејство никогаш нема да го заборави овој гест“ - Кристијано Роналдо трогнат од навивачите н... „Ви благодарам. Јас и моето семејство никогаш нема да го заборавиме овој момент ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg