Наша гордост! Миа Тодорова (18) од Скопје освои злато на Балканското првенство во кикбокс

„Чест и задоволство ми е да ги бранам боите на Македонија и да ја претставувам својата држава секогаш во најдобро издание“, вели Миа Тодорова (18) од Скопје за CRNOBELO.com.

nasha-gordost-mia-todorova-18-od-skopje-osvoi-zlato-na-balkanskoto-prvenstvo-vo-kikboks-01.jpg

Миа Тодорова (18) од Скопје се занимава со кикбокс веќе 5 години.

Таа зад себе веќе има една титула на Балканското првенство во кикбокс, а сега повторно освои злато на Балканско првенство во Краљево.

nasha-gordost-mia-todorova-18-od-skopje-osvoi-zlato-na-balkanskoto-prvenstvo-vo-kikboks-02.jpg

За CRNOBELO.com Миа вели:

„Ова ми е вторпат да ја освојам титулата на Балканско првенство. Чест и задоволство ми е да ги бранам боите на Македонија и да ја претставувам својата држава секогаш во најдобро издание.“

nasha-gordost-mia-todorova-18-od-skopje-osvoi-zlato-na-balkanskoto-prvenstvo-vo-kikboks-04.jpg

nasha-gordost-mia-todorova-18-od-skopje-osvoi-zlato-na-balkanskoto-prvenstvo-vo-kikboks-03.jpg

Повеќе фотографии од нашата талентирана спортистка:

https://www.instagram.com/p/Cd3IY9GtWtN/

https://www.instagram.com/p/CdBcIEwNFsw/

https://www.instagram.com/p/CbQKwU-N4VA/

https://www.instagram.com/p/CZ-P7LvrIbj/

https://www.instagram.com/p/CWTqfhCr17i/

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како сопругата на Лионел Меси го величи на социјалните мрежи + зошто му дадоа црна наметка? (фото) „Конечно успеа, знаеме дека страдаше долги години... Ти благодариме што нѐ научи...
Голманот на Аргентина на терен го теши Мбапе, а во соблекувална бара едноминутен молк за него – најв... Твитот од 2015-та година во кој се предвидува победата на Меси, обидите на Макро...
Носи маска заради повредата на носот, „паѓа“ на постари девојки – Факти за најзгодниот фудбалер на х... Имал само 4 години кога Лука Модриќ почнал да игра за фудбалската репрезентација...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg