Македонија е една од „најмизерните држави во светот“ – Кои земји се најсреќни?

10-те најсреќни држави (почнувајќи од најсреќната):

1. Швајцарија

2. Кувајт

3. Ирска

4. Јапонија

5. Малезија

6. Тајван

7. Нигерија

8. Тајланд

9. Того

10. Малта

Целата листа можете да ја погледнете ТУКА.

Спирова С. | Црнобело

фото: freepik.comБи можело да ве интересира:

Дечко од Данска ги посетил сите држави во светот за 10 години (без авион) - бил и во Дојран и Валанд... Во период од 10 години, Данецот Тор ги посетил сите држави во светот без авион. ...
Бразилка (63) има посетено над 56 држави: „Внуците не треба да бидат причина да седиме затворени дом... 63-годишната Хосефа Феитоса решила дека нема да биде пензионерка која ќе се затв...
Го сместија во затвор со поглед на островот Утоја каде уби 69 луѓе, се жали на нехумани услови – Как... Андерс Брејвик 11 години е во екстремна изолација и нема контакт со други луѓе о...
Дете на 2-годишна возраст се искачи до камп на Монт Еверест на 5.364 метри и сруши рекорд (фото) Со своите две години, малиот Картер од Англија стана најмладата личност која сти...
Како изгледаше втората супермесечина во август 2023 над Македонија, а како во светот? (фото) Од Лондон до Израел, од САД до Индија, љубителите на астрономските фотографии си...
Листа на најбезбедните и најопасните држави во светот (Македонија е речиси на истата позиција како л... Исланд се смета за најбезбедна држава во светот, додека Македонија е на 38-то ме...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg