Најсмешните мемиња за новиот кралски портрет на кралот Чарлс: „Личи на Дракула“

Го споредуваат со негативци од филмови и видеоигри, а некои се шегуваат дека конечно му се исполнила желбата да стане тампон, алудирајќи на скандалозниот телефонски разговор со Камила од 1990-тите. Новиот кралски портрет на Чарлс ги инспирира твитерџиите.

najsmeshnite-meminja-za-noviot-kralski-portret-na-kralot-charls-lichi-na-drakula-01.jpg

Новиот кралски портрет на кралот Чарлс стана мета на многу шеги – многумина го споредуваат со познати негативци, но и други ликови од популарни филмови и видеоигри.

Ова е првиот официјален портрет на Чарлс откако седна на тронот и ќе биде изложен во Бакингемската палата.

Изгледа како портретот да е насликан само со црвена боја, а на едното рамо на кралот има и пеперутка.

najsmeshnite-meminja-za-noviot-kralski-portret-na-kralot-charls-lichi-na-drakula-03.jpg

Некои се шегуваат дека сега на Чарлс конечно му се исполнила желбата да стане тампон, алудирајќи на скандалот со Камила кој стана познат како „тампонгејт“.

За потсетување, во 1993 година во јавност се појави снимка од телефонски разговор помеѓу Чарлс и Камила, во кој кралот ѝ вели дека би сакал да се реинкарнира во тампон за да може да живее во неа.

И, разговорот се случил додека Чарлс уште беше во брак со Дијана.

najsmeshnite-meminja-za-noviot-kralski-portret-na-kralot-charls-lichi-na-drakula-02.jpg

Некои, пак, почнуваат да шират теории на заговор и тврдат дека во портретот има сатанистички симболи и што уште не.

Кратко откако портретот ѝ беше покажан на јавноста, твитерџиите ја покажаа смислата за хумор, па социјалната мрежа е преплавена со мемиња и шеги.

Дел од нив во продолжение:

„Денес беше објавен официјалниот портрет на кралот Чарлс. Што ли мислеле? Изгледа како Дракула“.

„Се согласувам дека уметноста е субјективна и тера на размислување, но првото нешто што го помислив кога го видов портретот е ’На кој му стои подобро‘“

„Повеќе ми се допаѓа оригиналот“.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Трапавиот Чарлс“ – Избегнал смртоносна лавина, сам ќе си го откинел прстот со чекан Скршил рамо додека ловел лисици, не знае ни сам колкупати паднал од коњ, а за ма...
Нострадамус предвиде дека владеењето на Чарлс ќе биде кратко – По дијагнозата со рак, Вилијам ги пре... Откако Бакингемската палата соопшти дека британскиот крал Чарлс Трети боледува о...
Момче (10) се ожени со својата детска љубов, 12 дена пред таа да почине од леукемија „Повеќето деца сакаат да одат во Дизниленд, но таа отсекогаш сакаше да биде сопр...
„Ми се смачи да бидам сингл, ќе му платам 4.500 евра на оној што ќе успее да ми најде маж“ „Ако ме запознаете со некој што подоцна ќе ми стане сопруг, ќе ви платам 5.000 д...
Што ќе се случува по смртта на кралот Чарлс – Сите детали за операцијата „Menai Bridge“ „Здравјето на кралот Чарлс е во многу полоша состојба, отколку што се соопштува....
„По 8 спонтани абортуси конечно добив син – сопругот ја продаде колекцијата патики за да платиме ин-... „Не бев сигурна дека некогаш ќе добијам бебе, а сега го држам во раце“ – вели же...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg