Најтажната фотографија: Војната во Газа се гледа од небото
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Најтажната фотографија: Војната во Газа се гледа од небото

Германскиот астронаут Александар Герст кој работи на Меѓународната вселенска станица како геофизичар и вулканолог, на Твитер ја објави најтажната фотографија.

najtaznata-fotografija-vojnata-vo-gaza-se-gleda-od-neboto-01.jpg

На неа јасно се гледаат жолтите флеки преку кои се претставени бомбите кои експлодираат во близина на Газа и Израел.

- Од Меѓународната станица дури се гледаат и експлозиите и ракетите кои летаат над Газа и Израел, напиша Герст.

Сликата за многу кратко време се прошири вирално, низ целиот свет.

Би можело да ве интересира:

Фотографија од бабичка го разбесни светот - какви се условите во старечките домови? Какви се условите во старечките домови во Македонија? Дали сте имале некое непри...
Бура од емоции: Две дечиња првпат се гледаат надвор од болница по битката со ракот – тој ѝ носи буке... Сцената кога момче и девојче се гледаат првпат надвор од болницата каде се борел...
13 работи кои ги има во Јапонија, а му требаат на целиот свет Во болниците, банките и други институции има на располагање очила со различен ди...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg