Ураганот Ирма не им ја уништи смислата за хумор на жителите на Флорида


Ураганот Ирма не им ја уништи смислата за хумор на жителите на Флорида

Изминатиов период, светот е преплавен со трагичните вести за природната катастрофа наречена ураганот Ирма.

uraganot-irma-ne-im-ja-unishti-smislata-za-humor-na-zhitelite-na-florida-01.jpg

Силниот ураган ја повлече водата на Бахамите, пустошеше низ Мајами, а направи и огромни штети на Флорида.

Сепак, во „сончевата држава“, како што ја нарекуваат Флорида, ураганот не успеа да им го уништи духот на жителите кои се инаку познати по својот оптимизам и позитивна енергија.

Дел од нив преку хумор ѝ се спротивставија на Ирма, па на тој начин полесно ги поминаа сите кризи и опасности кои произлегуваат од вакви страшни ситуации.

Погледнете ги интересните фотки кои се доказ дека смислата за хумор секогаш треба да се негува, па дури и во најтешките моменти во животот:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ураганот Ирма ги уништува Карипските Острови (фото) Како ураган од 5-та категорија со ветар од 300 km/h, Ирма е рангиран помеѓу најм...
Страшни фотки и видеа од Мајами пред и после Ирма Откако ураганот Ирма ја погоди Флорида, во Мајами настана вистински хаос. Страшн...
Финска - држава која некогаш се гушеше во сиромаштија, а денес е приме... Пред повеќе од еден век, во Финска луѓето умирале од глад и сиромаштија, но и по...