Голотија на свето место, убија бебе делфин: 9 најужасни работи кои ги направија туристите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Голотија на свето место, убија бебе делфин: 9 најужасни работи кои ги направија туристите

Овие ситуации се пример како не треба... Без разлика на која туристичка дестинација одиме, треба да се однесуваме со почит и внимание.

golotija-na-sveto-mesto-ubija-bebe-delfin-9-najuzasni-raboti-koi-gi-napravija-turistite-01.jpg

Туристите често знаат да бидат неодговорни кога посетуваат одредени туристички дестинации и да завршат на насловните страници на весниците.

Изминатата година тие направија дела кои дефинитивно не се за пофалба.

Најужасните работи што ги направија туристите:

Група тинејџери турна камен од историско место во Англија и направи непоправлива штета на обележје старо милиони години.

golotija-na-sveto-mesto-ubija-bebe-delfin-9-najuzasni-raboti-koi-gi-napravija-turistite-02.jpg

Турист оштети 800 години стар артефакт во музеј во близина на Лондон само за да си направи фотографија со своето дете.

golotija-na-sveto-mesto-ubija-bebe-delfin-9-najuzasni-raboti-koi-gi-napravija-turistite-03.png

Жена оштети парче уметност вредно 800.000 долари додека си правеше селфи и направи изложбата во Вашингтон да се затвори за само 3 дена.

golotija-na-sveto-mesto-ubija-bebe-delfin-9-najuzasni-raboti-koi-gi-napravija-turistite-04.jpg

Турист фрли ракавица накај еден од чуварите на кралицата во Лондон само за да се пошегува со него и да ја тестира неговата дисциплина.

golotija-na-sveto-mesto-ubija-bebe-delfin-9-najuzasni-raboti-koi-gi-napravija-turistite-05.jpg

Жена оштети уметничко дело од 200.000 долари во Лос Анџелес, правејќи си селфи.

golotija-na-sveto-mesto-ubija-bebe-delfin-9-najuzasni-raboti-koi-gi-napravija-turistite-06.png

Уште 4 ситуации на следната страна...Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 годин... По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена откри дека момчето ѝ го спасило животот 6 години пред да се сретн... Нивната уникатна љубовна приказна е доказ зошто донирањето крв е бесценето. Н...
Жена добила совет од болницата да си собере пари за лекување преку „Go... Има прекрасни и хумани луѓе од целиот свет кои ќе донираат кога сме во неволја, ...