Се сруши карпа на Navagio, најпопуларната плажа на Закинтос (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavac 20-02-2019


Се сруши карпа на Navagio, најпопуларната плажа на Закинтос (видео)

Британски туристи кои летуваа на Закинтос сведочеа на страшен настан, во кој беа повредени 7 лица, вклучувајќи и две дечиња.

se-srushi-karpa-na-navagio-najpopularnata-plaza-na-zakintos-01.jpg

Ненадејно се сруши дел од карпите на Navagio плажата, најпопуларната и една од најубавите на Закинтос.

se-srushi-karpa-na-navagio-najpopularnata-plaza-na-zakintos-02.jpg

se-srushi-karpa-na-navagio-najpopularnata-plaza-na-zakintos-04.jpg

se-srushi-karpa-na-navagio-najpopularnata-plaza-na-zakintos-05.jpg

Некои дури успеаја да го снимат целиот момент, а ова се видеата кои кружат изминативе неколку часа:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Голотија на свето место, убија бебе делфин: 9 најужасни работи кои ги ... Овие ситуации се пример како не треба... Без разлика на која туристичка дестинац...
Сурфер им помага на дечиња со посебни потреби да си ги остварат соништ... Тој го обожава океанот, а својата страст им ја пренесува и на дечињата кои на ов...
Зошто повеќе од 2.500 жени голи нурнаа во море во Ирска на 12°C? Интересен настан кој поставува нов Гинисов рекорд, но испраќа и навистина моќна ...