Авиокомпанија избрка стјуардеса затоа што момчето ја запросило за време на лет


Авиокомпанија избрка стјуардеса затоа што момчето ја запросило за време на лет

Иако стјуардесата изјавила дека навистина немала идеја дека нејзиниот партнер ќе ја запроси за време на летот, 4 месеци подоцна сепак била казнета.

aviokompanija-izbrka-stjuardesa-zatoa-shto-momcheto-ja-zaprosilo-za-vreme-na-let-01.jpg

Една стјуардеса што работела за авиокомпанијата „China Eastern Airlines“ е избркана од работа затоа што момчето ја запросило за време на лет пред 4 месеци.

Нејзиното момче тогаш клекна на колена додека таа беше на работа, таа го прифати предлогот, еден патник го сними сето тоа, а нивното видео вирално се прошири во месец мај.

Одговорните од компанијата уште тогаш биле лути штом слетала на земјата, а причината била што со запросувањето ги вознемирила патниците и ја занемарила нивната безбедност за време на летот. Романтичното однесување требало да биде задржано за во друга пригода и било оценето како екстремно неодговорно.

Авиокомпанијата 4 месеци подоцна ја избрка стјуардесата од работа со тоа оправдување. Потегот беше осуден од страна на јавноста, а нивната одлука проценета како смешна.

Некои луѓе го изразија своето незадоволство на Твитер:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Масажа на стапала во јавен превоз, влечки за тоалет: 15 работи кои се ... Во земјите на Азија владее целосно поразлична и необична атмосфера во секојдневи...
Како е да се лета со Tigerair, најевтината авиокомпанија на светот? (ф... Кога ќе се спомене евтина авиокомпанија сигурни сме дека Wizz Air прва ви паѓа н...
Затнат тоалет, заборавени патници: Најчудните причини заради кои авион... Кога станува збор за летање со авион, никој не очекува дека заради некоја помала...