На мис Украина ѝ ја одземаа круната затоа што била разведена мајка


На мис Украина ѝ ја одземаа круната затоа што била разведена мајка

Понекогаш правилата навистина знаат да застанат на патот до остварување на соништата, а оваа ситуација е вистински пример за тоа.

na-mis-ukraina-i-ja-odzemaa-krunata-zatoa-shto-bila-razvedena-majka-01.jpg

Во четвртокот во Киев се одржа Изборот за мис на Украина, а Вероника Дидушенко победи и ја доби круната.

Сепак на 23-годишната прекрасна бринета круната ѝ беше одземена затоа што лажела за нејзиниот приватен живот во апликацијата.

na-mis-ukraina-i-ja-odzemaa-krunata-zatoa-shto-bila-razvedena-majka-05.jpg

Одговорните на изборот тврдат дека Вероника ги прекршила правилата кога се пријавила за натпреварувањето со тоа што била претходно мажена и имала деца. Во изборот имале право на учество само немажени девојки, без деца, а истите тие правила важат и на Мис на свет, каде Вероника ќе требаше да ја претставува Украина.

na-mis-ukraina-i-ja-odzemaa-krunata-zatoa-shto-bila-razvedena-majka-03.png

Вероника има 4-годишен син од кој воопшто не ни прикачувала фотографии на социјалните мрежи за да успее да дојде до титулата. Сепак, нејзините поддржувачи тврдат дека ова не е причина да ѝ се одзеде круната.

na-mis-ukraina-i-ja-odzemaa-krunata-zatoa-shto-bila-razvedena-majka-04.jpg

„Не сметам дека детето и семејството треба да бидат пречка во реализирањето на соништата. Време е да се променат правилата“, напиша една личност по скандалот со украинската мисица.

Од друга страна, други велат дека правилата се правила и се исти за сите, па така Вероника не смеела да ги прекршува.

na-mis-ukraina-i-ja-odzemaa-krunata-zatoa-shto-bila-razvedena-majka-07.jpg

Сега одговорните бараат нова Мис на Украина за 2018 и одлуката ќе ја кажат на 30-ти септември.

Што мислите за ова? Дали правилата за избор на мис се навистина бесмислени? Зарем мажена жена или мајка не може да биде најубавата жена на светот?

na-mis-ukraina-i-ja-odzemaa-krunata-zatoa-shto-bila-razvedena-majka-02.jpg

na-mis-ukraina-i-ja-odzemaa-krunata-zatoa-shto-bila-razvedena-majka-06.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мајка троши 1.000 долари месечно во салон за убавина каде си ги носи трите мали ќерки 33-годишна мајка ги носи трите малечки ќерки во салон за убавина еднаш неделно, ...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
Мајка во Кина на свадбата на синот дознала дека нејзината снаа ѝ е изгубената ќерка Емотивните фотографии каде двете жени се во солзи по откритието станаа вирален х...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg