19 чудни работи во Кина кои ќе ги изненадат Европејците
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


19 чудни работи во Кина кои ќе ги изненадат Европејците

Носат риба во вдлабнатината кај клучната коска на вратот за да им покажат на луѓето колку се слаби – бизарно, зарем не?

20-chudni-raboti-vo-kina-na-koi-evropejcite-kje-se-iznenadat-01.jpg

Кога ќе ја посетите Кина за многу работи ќе си кажете „Ние не го правиме тоа“.

Главна атракција во земјата се самите жители.

Дел од нивните чудни навики:

Во Кина има натпревар каде луѓето се во вода со чили пиперки и ги јадат.

20-chudni-raboti-vo-kina-na-koi-evropejcite-kje-se-iznenadat-02.jpg

Носат риба во вдлабнатината кај клучната коска на вратот за да им покажат на луѓето колку се слаби.

20-chudni-raboti-vo-kina-na-koi-evropejcite-kje-se-iznenadat-03.jpg

Се потстрижуваат и на најчудни начини.

20-chudni-raboti-vo-kina-na-koi-evropejcite-kje-se-iznenadat-04.jpg

Креативни се со фризурите.

20-chudni-raboti-vo-kina-na-koi-evropejcite-kje-se-iznenadat-05.jpg

Масажа може да добиете секаде.

20-chudni-raboti-vo-kina-na-koi-evropejcite-kje-se-iznenadat-06.jpg

И масажата може да биде неверојатно интензивна.

20-chudni-raboti-vo-kina-na-koi-evropejcite-kje-se-iznenadat-07.jpg

Старите еластични луѓе изненадуваат.

20-chudni-raboti-vo-kina-na-koi-evropejcite-kje-se-iznenadat-08.jpg

Некои луѓе вежбаат и додека чекаат автобус.

20-chudni-raboti-vo-kina-na-koi-evropejcite-kje-se-iznenadat-09.jpg

Копиите им одат во крајност.

20-chudni-raboti-vo-kina-na-koi-evropejcite-kje-se-iznenadat-10.jpg

Кинеските реклами се бизарни понекогаш.

20-chudni-raboti-vo-kina-na-koi-evropejcite-kje-se-iznenadat-11.jpg

Уште 10 чудни работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Масажа на стапала во јавен превоз, влечки за тоалет: 15 работи кои се ... Во земјите на Азија владее целосно поразлична и необична атмосфера во секојдневи...
13 работи кои ги има во Јапонија, а му требаат на целиот свет Во болниците, банките и други институции има на располагање очила со различен ди...
10 работи на кои не можам да се навикнам и по 5 години живот во САД Кажување на непријатни приказни пред луѓето што не се доволно блиски и мотото „ш...