„Поубава ми беше пред операциите“: Што откри младоженецот за најозборуваната невеста на Балканот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


„Поубава ми беше пред операциите“: Што откри младоженецот за најозборуваната невеста на Балканот?

Таа е доказ во колкава мера естетските корекции може да ѝ го променат личниот опис на жената. Премиерно се огласи и нејзиниот сопруг на оваа тема, нагласувајќи дека лично нему повеќе му се допаѓала порано.

poubava-mi-beshe-pred-operaciite-shto-otkri-mladozhenecot-za-najozboruvanata-nevesta-na-balkanot-1.png

Срѓан и Тамара се младенците чија свадба е хит во цел регион. Снимката од нивната венчавка во Подгорица, привлече огромно внимание во поранешните југословенски држави. Дел од српските, босанските и хрватските портали ја прогласија за „најкичеста“ на Балканот.

Видеото предизвика лавина од реакции и на социјалните мрежи, каде можеа да се прочитаат разни коментари од корисниците. Претежно се критики на сметка на невестата, којашто многумина ја окарактеризираа како „вештачка“, „пластична“, „невкусна“ и „страшна“.

poubava-mi-beshe-pred-operaciite-shto-otkri-mladozhenecot-za-najozboruvanata-nevesta-na-balkanot-2.png

Веста дека нивната свадба е топ тема во регионалните медиуми, светскиот вицешампион во џудо Срѓан Мрваљевиќ (34) прилично го изненадила.

„Тамара и јас одлучивме да се венчаме после седум години во врска. Направивме нормална свадба за своите пријатели и роднини. Не ни беше намерата да предизвикаме било каква помпа во медиумите. Навистина сме изненадени.

Во секој случај, ако на некого му се допадна снимката од нашата свадба, тогаш многу ни е драго. А, ако не е така, се извинуваме доколку со нешто сме навредиле некого. Не е намерно.“

poubava-mi-beshe-pred-operaciite-shto-otkri-mladozhenecot-za-najozboruvanata-nevesta-na-balkanot-3.jpg

Црногорецот испрати соопштение до јавноста, каде пишува дека не очекувал таков „рингишпил“ од емоции. Ги демантираше гласините дека има блиски врски со криминалното милје, а неговата сопруга е старлета:

„Тамара живее во Никшиќ и има 26 години. Заврши економско училиште и дипломираше на Правниот факултет во Подгорица. Не е старлета, не се занимава со јавна работа и нема социјални мрежи. Сака рекреативно да тренира и игра. Слабо излегуваме по ноќни клубови поради мојот начин на живот. Обично гледаме серии и филмови, или, пак, шетаме заедно.“

poubava-mi-beshe-pred-operaciite-shto-otkri-mladozhenecot-za-najozboruvanata-nevesta-na-balkanot-4.jpg

Во ексклузивнoто интервју за српскиот весник „Блиц“, пак, меѓу другото, младоженецот се осврна и за нашироко коментираниот изглед на неговата избраничка:

„Изгледа јавноста најмногу ја интересираат естетските корекции на мојата сопруга. Бидејќи е етикетирана како пластична жена од глава до пети, ќе ви кажам, иако нерадо и со доза на непријатност, дека таа има импланти во градите и хијалурон во усните и јаболчиците.

Искрено, противник сум на било какви операции кои не се нужни. Тамара ми беше поубава пред сите додатоци, ама тоа беше нејзина одлука. Јас прифатив за да биде среќна и задоволна.

Не се оженив со неа поради изгледот и убавината, туку заради ведриот дух и човечките квалитети.

poubava-mi-beshe-pred-operaciite-shto-otkri-mladozhenecot-za-najozboruvanata-nevesta-na-balkanot-5.jpg

Ако ги споредите фотките од минатото, наспроти оние со понов датум, впечатокот е како да се две сосема различни личности во прашање. Дали промената е на подобро, или, пак, полошо, оставаме да процените сами:

M. A. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Косата ѝ е долга речиси два метри и не ја измила скоро 20 години (фото... Вели дека мирисите кои се впиваат во нејзината коса ѝ се драги затоа што ја потс...
Приказна која ќе ве разнежни, охрабри и мотивира: Имон Вуд e човекот к... Сѐ започнало кога Имон Вуд решил дека сака да патува, да заборави на сѐ што му с...
84-годишниот маж што научи да ја шминка својата слепа сопруга повторно... Кога ќе ја чуете приказната на овој стар брачен пар, на љубовта ќе погледнете со...