Последиците од разорното цунами и ерупцијата на вулкан во Индонезија (фото+видео)


Последиците од разорното цунами и ерупцијата на вулкан во Индонезија (фото+видео)

Автомобили биле влечени од брановите и по 10 метри, стотици домови, плажи, детски училишта се уништени и многу животи се изгубени.

cunamito-i-erupcijata-na-vulkan-vo-indonezija-foto-video-01.jpg

Индонезија ја погоди цунами, кое однесе повеќе од 222 животи, а повеќе од 745 се повредени.

Вулканот Анак Кракату еруптираше пред тоа, но и потоа.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=V3PSkKEmJos

Потресните фотографии говорат за разорувачката моќ на природата:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 фотографии кои ја прикажуваат мрачната страна на животот во Русија Метрото во Москва е преоптоварено од луѓе, а во Русија се најстудените градови н...
32 фотографии што го прикажуваат животот во таинствената Северна Кореја Многу користат јавен превоз, а на станиците наместо реклами има пропаганден мате...
Пар завршил во затвор заради провокативни фотографии на Фејсбук Алиреза Јапалги е фотограф и паркур љубител од Техеран. Пред 2 седмици тој објав...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg