На пауза од работа – Електричари од Кина спијат на далновод 50 метри над земја (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


На пауза од работа – Електричари од Кина спијат на далновод 50 метри над земја (видео)

Ако мислите дека не е нормално да „дремнете“ во канцеларија, тогаш што би требало да мислиме за овие електричари кои спијат 50 метри над земја?

na-pauza-od-rabota-elektrichari-od-kina-spijat-na-chelichni-shipki-50-metri-nad-zemja-video-01.jpg

Финците практикуваат дремка во канцеларија, а Кинезите немаат проблем со тоа да спијат на челични шипки, 50 метри над земја.

На социјалните мрежи вирално се рашири видео од неколку електричари во Кина кои одмараат од работа и спијат на далновод.

Работникот кој го снимил видеото, изјавил дека тимот правел пауза од инсталирање струјни линии.

Тој изјавил дека работниците се качуваат некогаш и по 100 метри високо, што е многу напорно, па се спуштаат до долу само кога прават пауза за ручек, а за кратки дремки како овие, преферираат да останат качени горе и да одморат...

Погледнете на што сè се подготвени овие работници:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Косата ѝ е долга речиси два метри и не ја измила скоро 20 години (фото... Вели дека мирисите кои се впиваат во нејзината коса ѝ се драги затоа што ја потс...
За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно Брачен пар собрал 15 милиони долари за разделените мигрантски семејства. Да...
Писмо на девојка која одбила работа по понижувачко интервју стана вира... Понуда за работа е нешто што обично луѓето го слават, но тоа не бил случај кај 2...