Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак

По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од друг. Линда била една деценија постара од родителите на Џеј.

par-se-venchal-koga-toj-imal-17-godini-a-taa-51-sega-slavat-19-godini-brak-01.jpg

Џеј Бархам кога имал само 17 години се венчал со Линда, која имала 51 година и 2 деца.

Ги поврзала љубовта кон музиката, но нивната врска ја шокирала околината. Родителите на Џеј биле една деценија помлади од неговата избраничка, а пак синот на Линда бил колку Џеј.

par-se-venchal-koga-toj-imal-17-godini-a-taa-51-sega-slavat-19-godini-brak-03.jpg

Но, ништо не ги сопрело за да бидат заедно, тие се венчале по 8 месеци врска, а сега слават 19 години брак.

Џеј има 36 години, а Линда 69 и велат дека се повљубени од кога било.

par-se-venchal-koga-toj-imal-17-godini-a-taa-51-sega-slavat-19-godini-brak-04.jpg

Велат дека луѓето им дофрлуваат ужасни работи на улица, но дека тие се среќни што нивниот брак трае долго и што сè уште се  вљубени.

Кога се венчале Линда уште можела да има деца, но Џеј не сакал. Тој вели дека ужива во улогата на дедо на 7-те внучиња на Линда.

par-se-venchal-koga-toj-imal-17-godini-a-taa-51-sega-slavat-19-godini-brak-02.jpg

par-se-venchal-koga-toj-imal-17-godini-a-taa-51-sega-slavat-19-godini-brak-09.jpg

par-se-venchal-koga-toj-imal-17-godini-a-taa-51-sega-slavat-19-godini-brak-08.jpg

par-se-venchal-koga-toj-imal-17-godini-a-taa-51-sega-slavat-19-godini-brak-07.jpg

par-se-venchal-koga-toj-imal-17-godini-a-taa-51-sega-slavat-19-godini-brak-06.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтан... Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
Таа имала 14 години, а тој 18 кога станале родители за првпат - сега и... Откако открија дека на 13 години забременила за прв пат, најголемото семејство в...
„Бидете фини еден кон друг“ - Тој има 103 години, таа 100 и прославија... Нивната љубовна приказна започнала кога се сретнале во 1935 година, се вљубиле е...