По скандалот со Кети Пери, машки стриптизер се жали на третманот од жените
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019


По скандалот со Кети Пери, машки стриптизер се жали на третманот од жените

Исповед на машки стриптизер: „Ме иритира тоа што жените често ме гледаат како да сум вреќа мускули, која ништо не може да ја повреди.“

po-skandalot-so-keti-peri-mashki-striptizer-se-zhali-na-tretmanot-od-zhenite-01.jpg

Да се стои среде разбеснета толпа жени, да се танцува додека тие се во делириум и сакаат да дојдат до вас, звучи добро или застрашувачки?

Некои мажи ја работат оваа професија, но машките стриптизери откриваат дека не е сè така розово како што мислат сите.

Покренато е дури и движење #SheToo, каде мажите се жалат на лоши искуства со жени, кое е слично како движењето #MeToo, каде жените пријавуваат сексуални злоупотреби.

po-skandalot-so-keti-peri-mashki-striptizer-se-zhali-na-tretmanot-od-zhenite-07.jpg

Иако статистиките тврдат дека жените почесто се мета на сексуални злоупотреби, некои гласноговорници на посилниот пол велат дека голем е и бројот на злоупотребени мажи, но тие не говорат јавно.

Еден од нив е Џош Клош кој тврди дека пред 9 години на една забава додека пиеле со пејачката Кети Пери таа му ги повлекла панталоните и гаќите за неговите гениталии да бидат изложени пред сите.

po-skandalot-so-keti-peri-mashki-striptizer-se-zhali-na-tretmanot-od-zhenite-04.jpg

po-skandalot-so-keti-peri-mashki-striptizer-se-zhali-na-tretmanot-od-zhenite-08.jpg

38-годишниот модел ова обвинување го изнесе 9 години откако со Пери го снимаа спотот за песната „Teenage Dream“ во 2010 година.

Кети е првата женска ѕвезда што беше обвинета во движењето #SheToo, а Џош тврди дека се чувствувал засрамено и патетично во мигот кога стоел со гол пенис пред сите. Но, многумина го обвинија за измислување и правење на драма од ништо.

po-skandalot-so-keti-peri-mashki-striptizer-se-zhali-na-tretmanot-od-zhenite-10.jpg

По скандалот, и еден машки стриптизер се исповеда за лошиот третман што го добива од жените.

„Ако ставите голема група на сингл жени заедно и на тоа додадете алкохол, работите брзо излегуваат од контрола. Не постои дел од моето тело кој не бил допрен за време на моите настапи. Постојано ме удираат по задникот, ме фаќаат и тријат дури и за интимата.

po-skandalot-so-keti-peri-mashki-striptizer-se-zhali-na-tretmanot-od-zhenite-03.jpg

При настап во една пригода жена ме повлече толку силно за пенисот што беше болно и шокантно.

Ме гребеле, ми го лижеле вратот и што уште не. Не сфаќајте ме погрешно јас сум крупен и можам да се одбранам, но ме иритира тоа што често ме гледаат како да сум вреќа мускули, која ништо не може да ја повреди.“

po-skandalot-so-keti-peri-mashki-striptizer-se-zhali-na-tretmanot-od-zhenite-05.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жените во Јапонија го кренаа својот глас - бараат закон против задолжи... Повеќе од 19.000 луѓе во Јапонија ја потпишале петицијата со која бараат закон к...
Сите го оперираат носот, домовите им се како музеј: 9 факти и митови з... Знаете ли дека во Иран владата им дава финансиски придонес на лицата кои ќе се о...
10-те најлоши држави за живеење во светот ако сте жена - во Конго 48 ж... Низ светот постојат земји во кои жените ги мажат пред да наполнат 18 години и ги...