Баровите во Италија почнаа да користат тестенини наместо пластични цевки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Баровите во Италија почнаа да користат тестенини наместо пластични цевки

Италијанците преземаа одлична иницијатива со тоа што хартиените и пластичните цевки ги заменија со цевки од тестенини – генијална идеја.

barovite-vo-italija-pochnaa-da-koristat-cevki-od-pasta-namesto-plastichni-01.jpg

Многу земји низ светот почнаа да ги заменуваат пластичните цевки со хартиени, со цел да го намалат пластичниот отпад, иако многумина се согласуваат дека истите не се многу практични.

Но, Италијанците отидоа чекор понапред, па наместо пластични или хартиени цевки, во некои барови тие почнале да нудат цевки од тестенини, а корисник на Reddit прв ја рашири оваа вирална вест.

Сепак, изгледа дека тие не се први кои се сетиле на оваа идеја, со оглед на тоа што во некои делови од Велика Британија веќе се користеле „паста цевки“, од брендот STROODLES.

barovite-vo-italija-pochnaa-da-koristat-cevki-od-pasta-namesto-plastichni-02.jpg

Оние кои веќе пробале да пијат со цевки направени од тестенини се задоволни од изумот и велат дека не го менуваат вкусот на пијалакот, а луѓето ширум светот одлично ја прифатија оваа генијална идеја.

Би пиеле ли и вие од „паста цевка“? Можеби некогаш ќе „дојде“ и кај нас овој модерен изум...

barovite-vo-italija-pochnaa-da-koristat-cevki-od-pasta-namesto-plastichni-03.jpg

barovite-vo-italija-pochnaa-da-koristat-cevki-od-pasta-namesto-plastichni-04.jpg

barovite-vo-italija-pochnaa-da-koristat-cevki-od-pasta-namesto-plastichni-05.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Додека Италијанците се во карантин – лебеди и делфини уживаат низ каналите, патките ги полнат фонтан... Додека Италијанците се во домашен карантин, природата и дивиот свет ги има своит...
Туристичките места во Италија на кои секогаш има гужва, деновиве се пусти (фото) Паниката си го прави своето, а Италија е најпогодена од цела Европа од корона ви...
Откачени работи кои се нормални само во Јужна Кореја Во 2019-та година, Јужна Кореја беше прогласена за најиновативна држава во свето...

Спонзорирани линкови: