Маж ја изградил најтенката зграда, само за брат му да нема поглед на море (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Маж ја изградил најтенката зграда, само за брат му да нема поглед на море (фото)

Порастот на популацијата во многу места низ светот е сериозен проблем поради кој урбаните средини се претворија во ѕидини и бетонски лавиринти.

maz-ja-izgradil-najtenkata-zgrada-samo-za-brat-mu-da-nema-pogled-na-more-01.jpg

Сепак, еден маж ја изградил најтенката зграда во светот не од друга причина – туку само од завист и лутина.

maz-ja-izgradil-najtenkata-zgrada-samo-za-brat-mu-da-nema-pogled-na-more-02.jpg

Наводно, во Бејрут, Либан, најтенката зграда настанала не од недостаток на простор, туку исклучиво од желбата да се блокира туѓиот поглед.

Зградата има ширина од 60 сантиметри до 4 метри, а била изградена во 1950-тите по сериозна кавга помеѓу двајца браќа.

maz-ja-izgradil-najtenkata-zgrada-samo-za-brat-mu-da-nema-pogled-na-more-04.jpg

maz-ja-izgradil-najtenkata-zgrada-samo-za-brat-mu-da-nema-pogled-na-more-03.jpg

maz-ja-izgradil-najtenkata-zgrada-samo-za-brat-mu-da-nema-pogled-na-more-05.jpg

maz-ja-izgradil-najtenkata-zgrada-samo-za-brat-mu-da-nema-pogled-na-more-06.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно Брачен пар собрал 15 милиони долари за разделените мигрантски семејства. Да...
10 земји во светот во кои се јаде најмногу чоколадо Еден Швајцарец јаде околу 10.8 килограми чоколадо годишно, а еден Кинез само 100...
Маж се разбудил од кома, откако сопругата 5 години се грижела за него 57-годишната посветена сопруга вели: „Никогаш не помислив да се откажам од него....

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава