Наставничка стана хит со нејзината „обука“ за бришење со тоалетна хартија (видео)


Наставничка стана хит со нејзината „обука“ за бришење со тоалетна хартија (видео)

Постојат некои теми кои се многу важни, но на повеќето им е непријатно да ги дискутираат.

nastavnichka-stana-hit-so-nejzinata-obuka-za-brishenje-so-toaletna-video-01.jpg

Проблемот е што понекогаш, овие теми се важни за нашата среќа или нашето здравје.

Знаете ли кое важно нешто го учите во детството и го користите до крајот на животот? Како да се избришете после одење во тоалет.

Една наставничка ја сфатила важноста на оваа „вештина“, па им одржала лекција на своите ученици на навистина креативен начин.

nastavnichka-stana-hit-so-nejzinata-obuka-za-brishenje-so-toaletna-video-02.jpg

nastavnichka-stana-hit-so-nejzinata-obuka-za-brishenje-so-toaletna-video-03.jpg

Наставничката, чие име засега не се знае, им покажува на децата како правилно да се бришат со помош на балони.

nastavnichka-stana-hit-so-nejzinata-obuka-za-brishenje-so-toaletna-video-04.jpg

Откако видеото од „обуката“ беше објавено онлајн, се прослави со вртоглава брзина. Само на Twitter, видеото е споделено над 48.000 пати.

Многу корисници истакнале дека вакви лекции би требало да има во сите училишта и градинки.

Но, имало и такви кои биле навредени и сметале дека родителите се тие што треба да ги научат децата да се бришат.

Ова се дел од коментарите:

„Верувам дека си во право. Сигурен сум дека некои се навредени, но мислам дека ова е креативно и мудро. Ти благодарам.“

„Сериозно? Ова треба да се учи дома.“

„Што ги учат денешните родители нивните деца, ако ова се учи на училиште?“

„Ми требаше момент да сфатам што гледам.“

Што мислите за идејата на оваа наставничка? Дали е потребна ваква лекција во нашите градинки и училишта, или сепак, тоа е работа на родителите?

Извор

Би можело да ве интересира:

Татко ја снимал ќерка си на секој прв школски ден и објавил прекрасно видео од моменти низ годините Кевин Скрагс од Вашингтон цели 13 години ја снимал неговата ќерка на првиот учил...
6-годишно момче стана вирален хит со маичката за првиот училишен ден „Мамо, сакам маичка со напис „Ќе ти бидам пријател“, за сите дечиња да знаат дек...
Лос Анџелес трага по мистериозната бездомничка со ангелски глас Една мистериозна жена привлече навистина големо внимание во метро станица во&nbs...