Претседателот на Австрија оди на работа со метро како сите останати граѓани (фото)


Претседателот на Австрија оди на работа со метро како сите останати граѓани (фото)

Додека поголем број од политичарите уживаат во луксузот на автомобилите и се соочуваат со критики, австрискиот претседател им покажа дека има и друг начин.

pretsedatelot-na-avstrija-odi-na-rabota-so-metro-kako-site-ostanati-gragjani-foto-01.jpg

Александер Ван дер Белен е претседател на Австрија кој секојпат успева да ја воодушеви јавноста кога ќе се појави во метро како секој „обичен“ граѓанин.

На социјалните мрежи вирално се шири фотка од него како се вози во метро низ Виена, без засилено обезбедување.

Тој е толку скромен, што не зафаќа место на седиштата, туку стои додека ги разгледува своите белешки, а има време и за краток разговор додека патува.

Ова не е првпат австрискиот претседател да се вози низ Виена во јавен превоз, со оглед на тоа што претходно и самиот има објавено фотографија на која во описот напишал дека набрзина ги разгледува белешките, на пат кон следен состанок.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Претседателот на Kaзахстан драстично го средуваат со Фотошоп Измазнување на лицето и бришење на брчките на сите официјални фотографии е станд...
Егзотичната Зозибини со темна кожа и кратка коса ги сруши стереотипите за убавина – новата Мис Униве... Атланта беше градот домаќин на овогодишниот избор за убавина „Мис на универзумот...
Жена си позира за селфи во метро како никој да не ја гледа (видео) Жена одржа лекција за самодоверба откако си направи фотосесија среде метро. Храб...

Најчитани неделава