Уметниците ширум светот им оддаваат почит на настраданите во австралиските пожари
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Уметниците ширум светот им оддаваат почит на настраданите во австралиските пожари

Австралија сè уште се бори со катастрофалните пожари кои се причина за смртта на над милијарда животни.

umetnicite-shirum-svetot-im-oddavaat-pochit-na-nastradanite-vo-avstraliskite-pozhari-01.jpg

Додека сите гледаме како континентот гори, уметниците од сите краеви на светот им оддаваат почит на настраданите животни преку нивните илустрации.

Целта им е да ја подигнат свеста за размерот на оваа катастрофа, но и да се осигурат дека жртвата на животните никогаш нема да биде заборавена.

Во продолжение погледнете дел од срцепарателните илустрации во чест на загинатите животни:

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

За светот има надеж: 12 докази дека не е сè така црно Брачен пар собрал 15 милиони долари за разделените мигрантски семејства. Да...
10 земји во светот во кои се јаде најмногу чоколадо Еден Швајцарец јаде околу 10.8 килограми чоколадо годишно, а еден Кинез само 100...
Светот пред и по корона вирусот - како изгледаат светските туристички атракции сега? Ако преку фотографии во моментов отпатуваме на туристичките атракции во Кина, Ит...

Спонзорирани линкови: