Кој е таинствениот руски милијардер кој го отстапи својот дворец во Канада на Меган и Хари?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Кој е таинствениот руски милијардер кој го отстапи својот дворец во Канада на Меган и Хари?

Иако Меган и Хари одбиваа да го откријат идентитетот на мистериозниот сопственик на дворецот во Канада, сега е откриено кој стои зад овој имот.

koj-e-tainstveniot-ruski-milijarder-koj-go-otstapi-svojot-dvorec-vo-kanada-na-megan-i-hari-01.jpg

Кралската двојка првиот Божиќ со својот син Арчи го помина во дворецот во Канада кој е во сопственост на рускиот милијардер Јуриј Борисович Милнер (59).

Милнер е руски претприемач, интернет гуру и физичар. Тој е највлијателен руски технолошки инвеститор. Тој е ко-основач и поранешен претседател на компанијата Mail.ru Group и основаш на инвестициската компанија DST Global. Милнер преку DST Global е и инвеститор во компаниите Facebook, Zynga, Twitter, Spotify, Groupon, Alibaba, Airbnb, WhatsApp и многу други.

Првите 200 милиони долари кои ги вложил во Фејсбук ги има претворено во 4 милијарди добивка за неговиот фонд.

koj-e-tainstveniot-ruski-milijarder-koj-go-otstapi-svojot-dvorec-vo-kanada-na-megan-i-hari02.jpg

Милнер е долгогодишен пријател со Марк Закерберг со кој заедно ја имаат иницирано годишната награда за револуционерно откритие во науката, покрај Милнеровиот проект за потрага на вонземски цивилизации.

koj-e-tainstveniot-ruski-milijarder-koj-go-otstapi-svojot-dvorec-vo-kanada-na-megan-i-hari03.jpg

Според Форбс, Русинот е на листата на 100 најголеми бизнис умови.

Луксузниот имот во Канада каде што Хари, Меган и нивниот син Арчи го поминаа својот прв Божиќ вреди 14,1 милион долари и има 8 спални соби. Јуриј го купил овој имот во 2012 година.

koj-e-tainstveniot-ruski-milijarder-koj-go-otstapi-svojot-dvorec-vo-kanada-na-megan-i-hari01_1.jpg

Женет е за поранешниот модел Јулиа Милнер.

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меган е несигурна, Трамп е моќен алфа маж: Какви тајни открива потписот на познатите за нив? Неодамна имавме можност да ги откриеме најоригиналните автограми на познатите, н...
61-годишна баба им роди дете на синот и неговиот сопруг Контроверзно или вредно за пофалба? Бабичка во 60-тите години од животот ја роди...
Жена „вложила“ 30.000 долари во операции и корекции за да личи на Меган Маркл (фото) Откако Меган Маркл влезе во британското кралско семејство, многу жени ширум свет...

Најчитани неделава