Како Коби зборуваше за својата ќерка Џиџи... (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Како Коби зборуваше за својата ќерка Џиџи... (видео)

И додека ние се смееме на шегите кои нè враќаат векови наназад, од типот „машкото е дете, женското е... па, женско“, великаните веруваат во ќерките кои ги создале.

kako-kobi-zboruvashe-za-svojata-kjerka-gigi-001.jpg

Ја нарекувал Мамбасита, ја учел и подучувал, ѝ објаснувал техники и тактики во кошарката...

Без оглед на тоа што животот имал друг план за Коби и Џиџи, секој татко треба да ги слушне зборовите со кои тој ја опишува ќерка си.

Неговите зборови по смртта имаат уште поголема тежина...

„Кога излегуваме фановите ми приоѓаат, додека Џиџи стои до мене, и често ми велат: Mора да имаш син, мора некој да ја продолжи традицијата, наследството. Реакцијата ѝ е: Еј, тоа е моја работа. Не ти треба син за тоа.“

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Коби го поместил летот за 45 минути порано – фатална грешка која за жал ја плати со живот Истрагата открива дека Коби го поместил летот со хеликоптерот за 45 минути поран...
61-годишна баба им роди дете на синот и неговиот сопруг Контроверзно или вредно за пофалба? Бабичка во 60-тите години од животот ја роди...
Писмо од девојка ден пред да умре од рак: „Ех да имав само уште еден ден живот, луѓе освестете се!“ Ова емотивно и трогателно писмо ќе направи да се запрашате за вистинската смисла...

Најчитани неделава