Жената чиј талент вирално се рашири ја испеа Shallow и кај Елен – докажа дека видеото не било наместено (видео)


Жената чиј талент вирално се рашири ја испеа Shallow и кај Елен – докажа дека видеото не било наместено (видео)

Се сеќавате ли на жената од метро во Лондон која го доврши текстот на Shallow и неочекувано го воодушеви светот? Сега ја испеа целата песна и го докажа талентот.

zhenata-chij-talent-viralno-se-rashiri-ja-ispea-shallow-kaj-elen-dokazha-deka-videoto-ne-bilo-namesteno-video-01.jpg

Во видео предизвик, Кевин Фрешвотер бараше од рандом минувачи да го довршат со пеење текстот од песна која тој ќе ја започне.

Покрај многуте минувачи, онаа која најмногу остави впечаток беше Шарлот, која ја запеа Shallow и неочекувано го изненади Кевин, но и целиот свет кој се воодушеви од нејзиниот талент.

Елен не дозволи тоа да остане така, па ја покани во нејзиното шоу, каде Шарлот уште еднаш го покажа нејзиниот талент и им ги „затвори устите“ на сите оние кои мислеа дека видеото било наместено.

Она што е интересно како статистика е дека видеото веќе има повеќе од 16 милиони прегледи, заради видеото, песната Shallow стигна во топ 40 на iTunes, а на нејзиниот Инстаграм профил, од 4.000 следбеници, Шарлот сега има повеќе од 500.000 следбеници, меѓу кои е и Аријана Гранде.

zhenata-chij-talent-viralno-se-rashiri-ja-ispea-shallow-kaj-elen-dokazha-deka-videoto-ne-bilo-namesteno-video-02.jpg

Всушност, Шарлот е пејачка веќе 15 години, а пее по свадби и прави секакви свирки, благодарение на нејзиниот татко кој ѝ дал совет да пее секаде, каде и да е.

Елен е позната и по тоа што ги дарува нејзините гости, а за Шарлот имаше посебно изненадување – 1 година бесплатно возење во лондонското метро плус 10.000 фунти.

zhenata-chij-talent-viralno-se-rashiri-ja-ispea-shallow-kaj-elen-dokazha-deka-videoto-ne-bilo-namesteno-video-03.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жена си позира за селфи во метро како никој да не ја гледа (видео) Жена одржа лекција за самодоверба откако си направи фотосесија среде метро. Храб...
Зошто децата во рацете на питачите постојано спијат? Овој текст бил објавен пред неколку месеци. Авторот на текстот не е точно познат...
Баба и дедо ја пеат заедничката песна за последен пат (видео) Лаура и Ховард биле во брак цели 73 години, а во видеото кое го објави нивната в...

Спонзорирани линкови: