Силен земјотрес од 5.3 степени утрово го погоди Загреб - рушевини по улиците, оштетена катедралата (фото)


Силен земјотрес од 5.3 степени утрово го погоди Загреб - рушевини по улиците, оштетена катедралата (фото)

silen-zemjotres-od-5-3-stepeni-utrovo-ja-pogodi-hrvatska-stetite-se-golemi-foto04.jpg

silen-zemjotres-od-5-3-stepeni-utrovo-ja-pogodi-hrvatska-stetite-se-golemi-foto03.jpg

silen-zemjotres-od-5-3-stepeni-utrovo-ja-pogodi-hrvatska-stetite-se-golemi-foto02.jpg

silen-zemjotres-od-5-3-stepeni-utrovo-ja-pogodi-hrvatska-stetite-se-golemi-foto01.jpg

Е. П. | Црнобело / фото: ТвитерБи можело да ве интересира:

Од -46 степени, до + 30: Колку се разликува зимата во различни градови низ светот? Зимата е време на многу контрасти. Кога еден дел од планетата е покриен со снег,...
Ќебапи и риба за младолик изглед - Ќе погодите ли колку години има оваа турска пејачка? Ајда Пекан е турска пејачка, која изгледа неверојатно и сме сигурни дека кога ќе...
„Сите мислат дека сме сестри“ – Ќе погодите ли која е 40-годишната мајка, а која ќерката? Соња е 40-годишна жена од Ирска која постојано ја прашуваат дали е сестра на неј...

Најчитани неделава