Пред и потоа: Париз, Лондон, Њујорк - корoна вирусот го опустоши светот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Пред и потоа: Париз, Лондон, Њујорк - корoна вирусот го опустоши светот

Од Ајфеловата кула во Париз до Сината лагуна во Исланд, местата кадешто некогаш имаше врвулица народ, сега се обвиени во тишина.

pred-i-potoa-pariz-london-njujork-korna-virusot-go-opustoshi-svetot-01.jpg

Милиони луѓе се затворени во своите домови, летовите се откажани и светот привремено како да е замрзнат.

Како резултат на тоа на светските туристички атракции владе пустош.

Пред и по корона вирусот:

Дизниленд

Бакингемската палата во Лондон

Плоштадот Свети Марко во Венеција

Сината лагуна во Исланд

Ајфеловата кула во Париз

Кривата кула во Пиза

Црвениот плоштад во Москва

Уште 7 вакви сцени на следната страна...Би можело да ве интересира:

Пред и потоа: Русин бесплатно реновира станови на пензионери (фото) Антон е скромен градежен работник кој со своето големо срце им го менува животот...
Хрватски научник пресмета колкави се шансите да заболите од Корона вирусот Молекуларниот биолог Игор Штагљар, еден од најреномираните хрватски научници кој...
Островот во Исланд на кој не смее да стапне човечка нога (фото) Знаеме дека човекот по природа е љубопитен, па од таа љубопитност ги истражува и...