Жена со изгореници на 85% од телото позира гола и испраќа моќна порака (вознемирувачки фотографии)


Жена со изгореници на 85% од телото позира гола и испраќа моќна порака (вознемирувачки фотографии)

Пред 20 години некогашната мисица Керол настрадала во пожар во семејниот дом, во кој вели дека изгубила многу од својата женственост, делови од прстите, делови од ушите, но научила да живее со тоа.

zhena-so-izgorenici-na-85-od-teloto-pozira-gola-i-isprakja-mokjna-poraka-voznemiruvachki-fotografii-01.jpg

Керол Мајер е жена која доживеала страшна несреќа. Таа настрадала во пожар во својот дом и имала само 50% шанси за преживување, откако 85% од површината на нејзиното тело била изгорена.

Таа преживеала, но лузните од сериозните изгореници останале и 20 години подоцна.

zhena-so-izgorenici-na-85-od-teloto-pozira-gola-i-isprakja-mokjna-poraka-voznemiruvachki-fotografii-03.jpg

Но, Керол успеала да се соочи со оваа физичка и ментална траума и неодамна позираше гола за да ја прикаже нејзината неверојатна издржливост.

53-годишната Керол некогаш била мисица во својот роден град во Австралија. Но, пожарот во 2000 година оставил сериозни последици на неа.

Сепак, таа е поим за храброст и позирајќи гола покажува дека има борбен дух и смелост каква што имаат малкумина.

zhena-so-izgorenici-na-85-od-teloto-pozira-gola-i-isprakja-mokjna-poraka-voznemiruvachki-fotografii-04.jpg

Нејзината порака е дека ентузијазмот е најважен во сѐ и вели дека таа се води од мислата дека нејзините изгореници само може да закрепнат малку со текот на времето, но не и да се влошат.

Керол открива дека најстрашно околу позирањето гола ѝ било не да се соблече, туку да ја тргне лентата за коса од главата, за која вели дека ѝ давала сигурност и самодоверба.

Запознајте ја оваа неверојатна жена:

zhena-so-izgorenici-na-85-od-teloto-pozira-gola-i-isprakja-mokjna-poraka-voznemiruvachki-fotografii-07.jpg

zhena-so-izgorenici-na-85-od-teloto-pozira-gola-i-isprakja-mokjna-poraka-voznemiruvachki-fotografii-06.jpg

zhena-so-izgorenici-na-85-od-teloto-pozira-gola-i-isprakja-mokjna-poraka-voznemiruvachki-fotografii-05.jpg

zhena-so-izgorenici-na-85-od-teloto-pozira-gola-i-isprakja-mokjna-poraka-voznemiruvachki-fotografii-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жена си позира за селфи во метро како никој да не ја гледа (видео) Жена одржа лекција за самодоверба откако си направи фотосесија среде метро. Храб...
Жена, по 4 деца и развод, на 37 години стана Плејбој модел Цел живот имала желба да биде модел, а по разводот успеала да си го реализира св...
Жена добила совет од болницата да си собере пари за лекување преку „GoFundMe“ Има прекрасни и хумани луѓе од целиот свет кои ќе донираат кога сме во неволја, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg