Фатени на дело: Хотели не ги менуваат чаршафите во време на корона вирус (видео)


Фатени на дело: Хотели не ги менуваат чаршафите во време на корона вирус (видео)

Неодговорно и скандалозно... Хотели не ги почитуваат основните мерки за заштита од корона.

fateni-na-delo-hoteli-ne-gi-menuvaat-charshafite-vo-vreme-na-korona-virus-video-01.jpg

Корона пандемијата нѐ научи колку е важна хигиената за нашето здравје и безбедноста за сите, но за жал некои хотели не ја научија оваа лекција.

Наместо да се грижат за јавното здравје и општото добро тие се однесуваат неодговорно. Во време на пандемија која однесе милиони животи тие не ги менуваат чаршафите на креветите.

Во неколку хотели во Њујорк истражувачи нанеле логоа кои се гледаат само под светлина од UV ламба, а се перат со помош на вода. Потоа, следниот ден одново се пријавиле во хотелите под различно име и кога провериле со специјалните ламби, логоата уште биле тука.

Што значи дека чаршафите ниту биле испрани, ниту заменети со други.

Видео доказ за неодговорноста на некои хотели:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Достава на тоалет со робот, бесплатен мобилен телефон: Хотели кои знаат како да ги направат гостите ... Иако повеќето во последно време се одлучуваат за изнајмување апартмани и станови...
„Ова е татко ми, има 73 години и работи во Брза помош во време на корона“ Фотографијата од овој посветен доктор кој на прво место го става здравјето на па...
Од што е направено корона-колачето? (фото) Ресторан во Прага реши на светот да му понуди Корона-колаче... Ресторан во Пр...

Најчитани неделава