Моќно видео: Кога тие можат без раце да стават маска – кој е вашиот изговор?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Моќно видео: Кога тие можат без раце да стават маска – кој е вашиот изговор?

„Топло ми е/не можам да дишам/заборавам да ја ставам/ми ги витка ушите“ – мислите ли дека постои доволно добар изговор за не носење маска? Овие луѓе не се обидуваат да најдат изговор и покрај тоа што немаат раце...

mokjno-video-koga-tie-mozhat-bez-race-da-stavat-maska-koj-e-vashiot-izgovor-01 (1).jpg

Секојдневно сретнуваме луѓе кои одбиваат да носат заштитни маски иако според многу експерти засега тоа е единствениот начин да се намали ширењето на заразата на корона вирус.

И додека мислите дека имате доволно добри изговори за не ставање на маската, погледнете ги овие луѓе кои ништо не може да ги спречи да си ја стават маската и покрај нивните реални, физички попречувања.

Слепи луѓе, луѓе без раце и со протетичка рака си ја ставаат маската на лице – па зошто да не може вие да ја ставите? Спасете живот.

Моќното видео кое вирално се шири на социјалните мрежи:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 работи кои ќе беа дел од вашиот живот ако бевте родени во Северна Кореја Ќе си купевте апликација за телефон буквално од продавница, ќе изберевте од пост...
Драма во автобус: влегол без маска и почнал да кашла (видео) Носењето заштитни маски во јавен превоз е задолжително во голем број земји низ с...
Европските градови раздвижени после намалувањето на рестриктивните мерки против корона вирусот (фото... Веќе во повеќето држави почнаа да попуштаат рестриктивните мерки за спречување н...

Најчитани неделава