Со кој памет? - Маж сакал да киднапира 4 годишно девојче од ресторан (видео)


Со кој памет? - Маж сакал да киднапира 4 годишно девојче од ресторан (видео)

Шокантна снимка од Јужна Африка – маж се обиде да киднапира 4 годишно девојче од ресторан.

so-koj-pamet-sakal-da-kidnapira-4-godisno-devojce-od-restoran-01.jpg

Тој прескокна преку оградата и сакаше да го грабне девојчето кое седи на маса со својата мајка.

Мајчински инстинкт – мајката веднаш рипна и изреагира во истата секунда, а среќна околност, што се нашле и добри луѓе на соседните маси кои го спречија киднапирањето.

24 годишниот киднапер бил приведен истиот ден.

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како 8 годишно момче заработи 22 милиони долари? Преку игра и забава малиот Рајан дојде до светска слава и до врвот на една од ли...
5-годишно девојче стана вирален хит – Како изгледа пред и по првиот школски ден? (фото) Пред училиште стокмена во униформа, со средена фризура и панделка, а по училиште...
Маж во Велика Британија ѝ го вратил ѓубрето дома на жената што го фрлила на патот Сакаме вакви херои и во Македонија... На некултурните луѓе да им го вратиме ѓубр...

Најчитани неделава