„Син ми (5), игра видео игри по 6 часа на ден – но, барем е мирен и не морам да го набљудувам постојано“


„Син ми (5), игра видео игри по 6 часа на ден – но, барем е мирен и не морам да го набљудувам постојано“

Минатата година предизвика бурни реакции кога се дозна дека таа се вози во прва класа, а децата ги праќа во економска, а сега инфлуенсерката Наоми повторно ги „разгоре“ фановите со нова изјава.

sin-mi-5-igra-video-igri-po-6-chasa-na-den-no-barem-e-miren-i-ne-moram-da-go-nabljuduvam-postojano-01.jpg

Наоми Истед е британска ТВ презентерка и моден инфлуенсер, има две деца, а нејзиното секојдневие го следат повеќе од 100.000 фанови на Инстаграм.

Заради нејзината работа, таа често патува, а со себе ги носи и своите 2 деца, но во 2019-та ја разбранува јавноста кога се дозна дека таа лета во прва класа, а нејзините деца ги праќа економска класа.

За оваа постапка, нејзиното објаснување беше дека ѝ е потребно време да се фокусира на работата и да си ги среди мислите додека патува, па затоа одбира прва класа.

sin-mi-5-igra-video-igri-po-6-chasa-na-den-no-barem-e-miren-i-ne-moram-da-go-nabljuduvam-postojano-02.jpg

Помеѓу другите причини заради кои патува во прва класа, таа додаде дека не треба да ги научи децата од мали на тоа и дека неа никој не ѝ дал ништо на тацна во животот.

Неодамна, 41-годишната мајка, повторно предизвика бурни реакции кај фановите со нова изјава поврзана со воспитувањето.

Наоми изјави дека нејзиниот 5-годишен син поминува по 6 часа во денот играјќи видео игри, а дека во карантинот ѝ потрошил околу 700 фунти купувајќи онлајн игри.

sin-mi-5-igra-video-igri-po-6-chasa-na-den-no-barem-e-miren-i-ne-moram-da-go-nabljuduvam-postojano-03.jpg

За својот син таа вели дека е зависник од технологија и дека сака да си игра на што и да фати во раце – од телефон до лаптоп, но според неа тоа е подобро отколку постојано да пази на него и да набљудува што прави.

„Ми треба да се занимава со нешто – кога игра на компјутер е безбеден и знам дека не трча по куќата со можност да падне и да се повреди. Исто така знам и дека ќе биде тивок, па кога сум на телефон нема да вреска или да се расправа со неговата 10-годишна сестра.

Но, дефинитивно неговото хоби не е поисплатливо од дадилка. Тој успеа да потроши 700 фунти на онлајн купување игри во само 8 недели за време на карантинот. Не знаеме како успева во тоа, ги имаме ставено сите можни контроли и сепак успева да нарача нешто.

Верувам дека многу родители ќе мислат дека сум луда, но не ми е грижа. Моите деца се побезбедни бидејќи ги знам сите апликации кои ги користат.“

sin-mi-5-igra-video-igri-po-6-chasa-na-den-no-barem-e-miren-i-ne-moram-da-go-nabljuduvam-postojano-04.jpg

Повеќе фотки од Наоми и семејството:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нова драма помеѓу Северина и бившиот маж: „Таа го зема синот и никој не знае каде се веќе 9 дена“ На драмите помеѓу Северина и Милан Поповиќ во врска со старателството на синот и...
Таа имала 14 години, а тој 18 кога станале родители за првпат - сега имаат 21 дете Откако открија дека на 13 години забременила за прв пат, најголемото семејство в...
Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg