Жена вежба во парк во танга монокини како Ким Кардашијан - како реагирале минувачите?


Жена вежба во парк во танга монокини како Ким Кардашијан - како реагирале минувачите?

„Целиот задник ми беше на видик и локалец што го шеташе кучето ме гледаше со ужаснат поглед пред да се упати во спротивна насока. Мојот обид да ја имитирам Ким Кардашијан заврши како тотално фијаско“, раскажува репортерката Хејли Ричардсон од Велика Британија.

zhena-vezhba-vo-park-vo-tanga-monokini-kako-kim-kardashijan-so-kakvi-reakcii-se-soochila01.jpg

Пред неколку дена Ким Кардашијан објави фотка како вежба со долга руса перика и со црнo танга монокини со отсечоци.

Таа ги истакна своите облини на справата за вежбање на отворено во Лос Анџелес и собра 5 милиони лајкови од своите фанови.

На топлото време разголениот модел очигледно ѝ годел, но колку всушност ова монокини е практично за вежбање?

Репортерката на Daily Mail, Хејли Ричардсон, храбро одлучи да направи експеримент. Таа се облече во монокини, како тоа на Ким, и вежбаше на отворено во парк во Велика Британија, очигледно сакајќи да покаже дека тоа што го гледаме на Инстаграм често е далеку од реалноста.

zhena-vezhba-vo-park-vo-tanga-monokini-kako-kim-kardashijan-so-kakvi-reakcii-se-soochila02.jpg

Хејли ја раскажува својата авантура:

„Нервозно ѕиркав преку рамото откако ја соблеков наметката и останав по црното монокини. Стоев практично гола. Можеби ќе се чувствував подобро ако вежбав покрај плажа во Лос Анџелес, а не во парк во Суреј во Велика Британија каде во понеделник наутро се шетаат пензионери и мајки со деца.

zhena-vezhba-vo-park-vo-tanga-monokini-kako-kim-kardashijan-so-kakvi-reakcii-se-soochila03.jpg

Времето не беше на моја страна, имаше ветер, а и справите за вежбање беа водени од дождот.

Со раката морав да го избришам седиштето за да седнам со танга костимот за капење и да вежбам како Ким. Целиот задник ми беше на видик и локалец што го шеташе кучето ме гледаше со ужаснат поглед пред да се упати во спротивна насока. Реакцијата на неговото куче ми потврди дека тоа не беше нивната вообичаена рута.

zhena-vezhba-vo-park-vo-tanga-monokini-kako-kim-kardashijan-so-kakvi-reakcii-se-soochila04.jpg

Моментот кога мојот задник се допре до студеното седиште на справата не беше воопшто пријатен.

Потоа кога ги кренав рацете за да ги дофатам рачките, горниот дел од костимот за капење почна да се растегнува и се чувствував сѐ погола и погола. Се растегна материјалот и ми се откри долниот дел од градите, толку многу што изгледаше непристојно, дури и за Ким Кардашијан.

zhena-vezhba-vo-park-vo-tanga-monokini-kako-kim-kardashijan-so-kakvi-reakcii-se-soochila06.jpg

По неколку вежби и шокирани случајни минувачи со осудувачки потези го признав поразот и се префрлив на друга справа.

Бев боса како и Ким, па морав да ги тргам нечистотиите од асфалтот кои ми се закачија на голите стапала.

zhena-vezhba-vo-park-vo-tanga-monokini-kako-kim-kardashijan-so-kakvi-reakcii-se-soochila07.jpg

Потоа со секоја наредна вежба си докажав дека тангата и вежбањето не се мешаат. Со секоја поза чувствував како монокинито ми се затегнува.

zhena-vezhba-vo-park-vo-tanga-monokini-kako-kim-kardashijan-so-kakvi-reakcii-se-soochila05.jpg

Човек што трчаше сакаше да повежба на справите, но поради мене имаше засрамен поглед и не се осмели. По него поминаа три жени, од кои една личеше на мојата сосетка, па јас зјапав засрамено во земјата, а тие ме озборуваа кога минуваа крај мене.

Посрамотена си ги собрав работите и си отидов со автомобилот дома. Мојот обид да ја имитирам Ким Кардашијан заврши како тотално фијаско.“

zhena-vezhba-vo-park-vo-tanga-monokini-kako-kim-kardashijan-so-kakvi-reakcii-se-soochila08.jpg

zhena-vezhba-vo-park-vo-tanga-monokini-kako-kim-kardashijan-so-kakvi-reakcii-se-soochila11.jpg

zhena-vezhba-vo-park-vo-tanga-monokini-kako-kim-kardashijan-so-kakvi-reakcii-se-soochila10.jpg

zhena-vezhba-vo-park-vo-tanga-monokini-kako-kim-kardashijan-so-kakvi-reakcii-se-soochila09.jpg

Прочитајте и Девојка се шета со проѕирна блуза и без градник како Кендал Џенер - минувачите со хит реакции

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жена си позира за селфи во метро како никој да не ја гледа (видео) Жена одржа лекција за самодоверба откако си направи фотосесија среде метро. Храб...
Жена, по 4 деца и развод, на 37 години стана Плејбој модел Цел живот имала желба да биде модел, а по разводот успеала да си го реализира св...
Жена откри дека момчето ѝ го спасило животот 6 години пред да се сретнат Нивната уникатна љубовна приказна е доказ зошто донирањето крв е бесценето. Н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg