„Градат кариера со лаги!“: Инфлуенсерка мета на критики – летала со економска, но објавила селфи од бизнис класа


„Градат кариера со лаги!“: Инфлуенсерка мета на критики – летала со економска, но објавила селфи од бизнис класа

Сите знаеме дека инфлуенсерките неретко ја искривуваат вистината за лајкови и популарност, но некои од нив одат до екстреми. Одличен пример за ова е 27-годишна инфлуенсерка од Франција – летала во авион во економска класа, но среде лет отишла да се фотографира во делот за бизнис класа и ја објавила фотката на Инстаграм.

gradat-kariera-so-lagi-influenserka-meta-na-kritiki-letala-so-ekonomska-no-objavila-selfi-od-biznis-klasa-01.jpg

Осеан Ел Имер од Бордо Франција е 27-годишна инфлуенсерка која неодамна беше „фатена во лага“. Наводно, Осеан летала од Дубаи до Монако, а од летот сподели фотографија на нејзиниот Инстаграм. Од фотографијата е очигледно дека Осеан лета со бизнис класа.

Сепак, бидејќи таа е ријалити ѕвезда и добро познат лик во Франција, друг патник во авионот ја препознал. Проблемот е што патникот ја видел како седи во економска класа, кратко по објавувањето на фотографијата. Осеан ја носела истата облека како и на Инстаграм објавата која досега има над 100.000 лајкови.

Патникот веднаш ја фотографирал, а фотографијата беше споделена на Твитер и стана вирална.

gradat-kariera-so-lagi-influenserka-meta-na-kritiki-letala-so-ekonomska-no-objavila-selfi-od-biznis-klasa02.jpg

Ова, пак, ги натера луѓето да го споделат нивното искрено мислење за лагите на инфлуенсерите.

„Ви велам дека социјалните мрежи се болест. Ги тера луѓето да лажат, а некои сакаат да направа цела кариера од тоа“.

„Ова ја сумира културата на инфлуенсерите. Куп луѓе кои се преправаат дека се богати, модели или претприемачи“.

„Лудо е што сè прават луѓето за да импресионираат луѓе кои не ги ни познаваат и кои немаат никаква врска со нивниот живот“.

„Добро е што ги разоткриваме нереалните стандарди што ги поставуваат овие лажни модели за младите девојчиња и момчиња. На овој начин нема да им се восхитуваат на погрешните луѓе“.

Што мислите вие за лагите на инфлуенсерите? Дали им создаваат и ги учат младите момчиња и девојки на погрешни вредности?

Повеќе фотки од Осеан на следната страница...Би можело да ве интересира:

Девојка (27) од Небраска одбива да ја бричи брадата - почнала да ѝ расте од 15 години Брадата почнала да ѝ расте на 15-годишна возраст, а Клајд и покрај негативните к...
Инфлуенсерка со искрена фотка како плаче ја покажува реалноста зад Инстаграм И додека нејзиниот Инстаграм профил е преполн со насмевки, позитивна енергија, с...
Инфлуенсерка го згрози светот затоа што позира со пленот што го лови со свршеникот ловџија Пред 4 години Кристин го запознала својот сегашен свршеник ловџија и оттогаш ста...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg