Хит видео: Улични музичари во Милано ја свират „Јутро је“ од Нада Топчагиќ – сите скокаат


Хит видео: Улични музичари во Милано ја свират „Јутро је“ од Нада Топчагиќ – сите скокаат

Златан Ибрахимовиќ успеа да ја прослави песната „Јутро је“ на Нада Топчагиќ во светски рамки. Во Милано туристите се веселат на оваа песна во изведба на улични музичари.

ibrahimovikj-ja-proslavi-nada-topchagikj-ulichni-muzichari-vo-milano-ja-svirat-jutro-je-video-01.jpg

Песната „Јутро је“ стана препознатлива и во светски рамки благодарение на светски познатиот фудбалер со босанско потекло Златан Ибрахимовиќ.

Минатата година Златан објави видео во кое се гледа како се весели со песната на неговата сонародничка, а потоа неговото излегување на фестивалот Санремо беше проследено со истата песна.

Минатиот месец, по повод прославата на неговиот 40-ти роденден, пријателите организираа Нада Топчагиќ (68) да му пее на забавата и му приредија вистинско изненадување.

Сега само еден месец подоцна, пејачката Марија Микиќ на нејзиниот Инстаграм профил сподели видео на кое се гледа како туристите во Милано на плоштадот пред Миланската катедрала се веселат на песната во изведба на улични музичари.

Погледнете ја атмосферата:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Туристите разочарани: Зошто го тргнаа легендарниот знак „I amsterdam“? Ако сте го посетиле Амстердам, тогаш сигурно сте се сликале со знакот „I amsterd...
Егзотичната Зозибини со темна кожа и кратка коса ги сруши стереотипите за убавина – новата Мис Униве... Атланта беше градот домаќин на овогодишниот избор за убавина „Мис на универзумот...
4-годишно девојче од Бразил се претвора во мини верзии на светски познати ликови и ѕвезди (фото) Дастин од Stranger Things, Хермиона од Хари Потер, Фреди Меркјури, Џокер – 4-год...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg