Швеѓанката со нозе долги 101 сантиметар е помускулеста од кога било (фото)

Нејзините неверојатно долги нозе, кои ја направија светски славна, сега се помускулести од кога било... Привлечно или претерано?

devojka-od-shvedska-ima-noze-dolgi-101-santimetar-foto-01.jpg

Ија Остергрен (34) е скандинавски модел, бодибилдерка и инфлуенсерка со 229.000 следбеници, која постигна светска слава поради неверојатно долгите нозе од 101 сантиметар.

Убавицата од Шведска вели дека на училиште ја задевале поради висината и како мала мислела дека нејзините нозе се ужасни.

Денес, таа е горда на нив и посветува многу време на тренинзи за тие да изгледаат фит и мускулесто. Вели дека научила да го сака своето тело кога започнала да се занимава со спорт во 2013 година.

Омажена е за шведски бодибилдер и имаат две деца заедно.

Ија јаде многу месо за да ја одржи мускулната маса и горда е на својот изглед.

Повеќе фотографии од неа:

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Бајка од реалноста: Останала слепа на 18 години, го запознала него, ѝ помогнал да го врати видот – д... „Беше ужасно ненадејно да се разбудиш и да не можеш да гледаш и за миг да станеш...
Девојка од Израел е едно од најубавите лица на светот (фото) Со крупните сини очи и полните усни, Јаел Шелбија (20) е една од најубавите дево...
Девојка од Бугарија: „Како ја пронајдов љубовта на својот живот во мигот кога престанав да ја барам?... „Да бидам искрена копнеев со години да пронајдам љубов. СО ГОДИНИ. И мислев дека...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg