Жена ја коментира изјавата на порно актерот Џони Синс: „Жените не сакаат 20 оргазми - сакаат еден“

„20 оргазми? Нема шанси! Ако имаше Оскар за лажни оргазми, јас ќе го добиев. Но, како што продолжив да ги читам изјавите на Џони, нема да лажам, типот ме освои. Може ли Џони да отвори работилница за мажите во мојата земја?’, коментира Џена Хокингс за изјавата на порно актерот.

zhena-ja-komentira-izjavata-na-porno-akterot-djoni-sins-zhenite-ne-sakaat-20-orgazmi-sakaat-eden-01.jpg

Познатиот порно актер Џони Синс изјави дека може да направи една жена да доживее оргазам дури и 20 пати едно по друго.

zhena-ja-komentira-izjavata-na-porno-akterot-djoni-sins-zhenite-ne-sakaat-20-orgazmi-sakaat-eden-07.jpg

Веста одекна низ целиот свет, а сега неговата изјава ја коментира дури и познатата колумнистка од Австралија, Џена Хокингс.

„Неодамна ја прочитав храбрата изјава на Џони Синс и си помислив – Не пријателе, единствено што можеш е да добиеш толку лажни воздишки од жени кои сакаат позитивно да му влијаат на твоето его и што поскоро да легнат да спијат.

Жените го прават тоа цело време. Ако имаше Оскар за лажни оргазми, јас ќе го добиев.

zhena-ja-komentira-izjavata-na-porno-akterot-djoni-sins-zhenite-ne-sakaat-20-orgazmi-sakaat-eden-03.jpg

Но, како што продолжив да ги читам изјавите на Џони, нема да лажам, типот ме освои.

Можеби не верувам дека ќе успее да направи жена да дојде до 20 оргазми, но верувам дека ќе направи да дојде барем најмалку до еден.

zhena-ja-komentira-izjavata-na-porno-akterot-djoni-sins-zhenite-ne-sakaat-20-orgazmi-sakaat-eden-04.jpg

Зошто? Затоа што става фокус на задоволството на жената. Ме освои кога кажа дека отсекогаш сакал да ја задоволи апсолутно секоја девојка со која бил и да ја доведе до оргазам.

Си помислив може ли овој маж да отвори работилница во Австралија и да им даде по некоја лекција на мажите тука?

zhena-ja-komentira-izjavata-na-porno-akterot-djoni-sins-zhenite-ne-sakaat-20-orgazmi-sakaat-eden-06.jpg

Добро, не сакам да ги осудам сите. Последниот маж со кој бев имаше навистина долг јазик и навистина се потруди со предиграта. Рече дека обожава да ме гледа како уживам и му поверував.

Но, ако погледнам наназад на историјата на моите врски, сфаќам дека многу често сум си помислила – И што, толку?

Еднаш сексот траеше 3 минути и тој ‘рчеше пред да се освестам.

zhena-ja-komentira-izjavata-na-porno-akterot-djoni-sins-zhenite-ne-sakaat-20-orgazmi-sakaat-eden-05.jpg

Џони овие мажи ги нарекува себични и јас се согласувам со него. Јас сум вложила труд да се издепилирам, да купам фустан, да ја обликувам мојата коса, да купам нова долна облека, а тој најмалку што треба да направи е да ме доведе барем до еден оргазам.

zhena-ja-komentira-izjavata-na-porno-akterot-djoni-sins-zhenite-ne-sakaat-20-orgazmi-sakaat-eden-02.jpg

Па, еве неколку совети од мене за мажите: предиграта ви е пријател, мразиме кога ќе ги соблечете панталоните и веднаш скокате на акција.

Второ, користете ги зборовите, за жените најзначајна е менталната стимулација. Кажете ни нешто убаво, за да се чувствуваме добро и секси.

Внимавајте на околината, нема да уживаме во сексот во спална соба со постелнина со жолти флеки или во соба која мириса на нечисти чорапи.

Трето, гуглајте малку и читајте за тоа како изгледа жената долу и кои зони и се чувствителни.

И последно, ако забележувате дека доаѓате до врвот за само 3 минути, помислете на нешто несекси, за да можете да издржите подолго, јас не сакам маратон, но ве молам 3 минути никако.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жена била сурогат мајка за другарка ѝ, која не можела да остане бремена поради рак на матка „Две седмици пред дијагнозата, мојот живот беше нормален, немав никакви болки и ...
„Не ми кажа дека е женет, спиеше со мене и потоа го кажав на жена му – згрешив ли?“ „Го прашав дали е во врска и тој ми рече: ‘Да, извини, требаше да ти кажам, жене...
Порно актерката Шери Девил за темната страна на индустријата: „Ретко кој издржува повеќе од 5 години... „Си ја сакам работата, но никого не охрабрувам да влезе во тој свет. Нема процен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg