Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


„Кога бев болна го замолив дечко ми да ми купи лек за настинка - бараше веднаш да му вратам пари“

Дали вие би биле во врска со некој што очекува да му вратите 30 денари за Парацетамол? „Дечко ми ми купи лек за настинка, а следното утро ми побара да му ги вратам парите“ – раскажува оваа девојка и вели дека таа негова постапка била причина да стави крај на 4-годишната врска. 

koga-bev-bolna-go-zamoliv-dechko-mi-da-mi-kupi-lek-za-nastinka-go-ostaviv-zaradi-toa-shto-go-napravi-podocna-01.jpg

Луѓето споделуваат најразлични приказни на социјалните мрежи.

Некои од нив привлекуваат повеќе внимание од останатите, а таква е и приказната на оваа девојка која раскажува како заради една непромислена постапка одлучила да му раскине на дечкото со кого била во врска 4 години.

koga-bev-bolna-go-zamoliv-dechko-mi-da-mi-kupi-lek-za-nastinka-go-ostaviv-zaradi-toa-shto-go-napravi-podocna-02.jpg

Видеото на Џеки Ли на ТикТок во кое ја раскажува случката со нејзиниот поранешен дечко во моментов има над 5,5 милиони прегледувања, а видеото беше одговор на една тема што се шири на ТикТок, за тоа кои се најчудните работи за кои партнерите им побарале да им вратат пари на апликацијата за размена на пари Venmo.

„Еднаш навистина се чувствував болно и го замолив моето момче од тој период да ми купи лек за настинка кога ќе се враќа дома. Па откако заврши со работа отиде до аптека и ми купи лекови.

Тоа навистина беше љубезно од негова страна и го ценев. Но, следното утро видов дека ми испратил барање на Venmo да му вратам 7 долари за лекот“ – раскажува таа.

koga-bev-bolna-go-zamoliv-dechko-mi-da-mi-kupi-lek-za-nastinka-go-ostaviv-zaradi-toa-shto-go-napravi-podocna-03.jpg

По ова Џеки појаснува зошто потоа одлучила да ја прекине врската и да стави крај.

„Мислам дека сакам да бидам во врска каде јас ќе купам нешто сега, а тој ќе купи нешто следниот пат и не сакам да водиме сметка за тоа колку пари сме потрошиле еден за друг.

Требаше да знам. Но ете, не сме заедно повеќе, па значи не требало ниту да бидеме“ – вели таа.

Погледнете го видеото:

@jackieli852 #stitch with @jacklyn.fit ♬ original sound - jackieli852

До нејзиното видео се најдоа повеќе коментари од жени што имале такви случки кога нивните партнери им барале да им вратат ситни суми од најразлични причини.

Така една девојка откри дека поранешниот партнер ѝ побарал 2,99 долари затоа што морал да купи дополнителна течност за брисачи додека го возел нејзиниот автомобил, а друга открива дека побарал да му врати пари за едно авокадо што го купиле заедно додека земале состојки за вечера.

Дали сметате дека во врската партнерите треба веднаш да си ги враќаат парите и да водат сметка кој колку потрошил?

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бајка од реалноста: Останала слепа на 18 години, го запознала него, ѝ помогнал да го врати видот – д... „Беше ужасно ненадејно да се разбудиш и да не можеш да гледаш и за миг да станеш...
Девојка од Израел е едно од најубавите лица на светот (фото) Со крупните сини очи и полните усни, Јаел Шелбија (20) е една од најубавите дево...
Швеѓанката со нозе долги 101 сантиметар е помускулеста од кога било (фото) Нејзините неверојатно долги нозе, кои ја направија светски славна, сега се помус...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg