Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Бајковит живот на село: Градска девојка живее на фарма со сопругот и 7-те деца - молзи крави, си меси леб

Хана од САД живее на село, сама прави млечни производи, си меси леб, јава коњи, а била мисица и балерина од Њујорк. Животот ѝ е вистинска рурална бајка...

bajkovit-zhivot-na-selo-gradska-devojka-zhivee-na-farma-so-soprugot-i-7-te-deca-molzi-kravi-si-proizveduva-hrana-01.jpg

Хана од САД со својот сопруг Даниел и 7-те деца живее на фарма, каде сами произведуваат храна, чуваат животни и водат комплетно рурален стил на живот.

Многумина кои се презаситени од градскиот хаос и врева, ќе ѝ позавидат веднаш, па дури и ќе помислат за ваков стил на живот.

bajkovit-zhivot-na-selo-gradska-devojka-zhivee-na-farma-so-soprugot-i-7-te-deca-molzi-kravi-si-proizveduva-hrana-04.jpg

Таа постојано споделува на својот Инстаграм профил како изгледа нејзиното секојдневие.

bajkovit-zhivot-na-selo-gradska-devojka-zhivee-na-farma-so-soprugot-i-7-te-deca-molzi-kravi-si-proizveduva-hrana-02.jpg

Нејзината приказна гласи вака:

„Јас и мојот сопруг Даниел пораснавме како градски деца.
Но, нè фасцинираше животот на фарма, кога живеевме извесен период во странство, поточно во Бразил поради работата на Даниел.

По 4 години живот во Бразил каде се вљубивме во одгледување на овошје и зеленчук и се воодушевувавме на луѓето кои чуваат прасиња и други животни, се вративме во САД, купивме земјиште и настаната нашата фарма „Ballerina Farm“.

Таа се наоѓа во сојузната држава Јута.

bajkovit-zhivot-na-selo-gradska-devojka-zhivee-na-farma-so-soprugot-i-7-te-deca-molzi-kravi-si-proizveduva-hrana-05.jpg

Јас сум поранешна мисица и имам дипломирано танц на Џулијард Универзитетот во Њујорк, но се пронајдов во овој стил на живот.

Едноставно уживаме јас, мојот сакан и нашите малечки...“

Како изгледа животот на Хана и нејзиниот семејство низ фотографии и видеа:

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Бајка од реалноста: Останала слепа на 18 години, го запознала него, ѝ помогнал да го врати видот – д... „Беше ужасно ненадејно да се разбудиш и да не можеш да гледаш и за миг да станеш...
Девојка од Израел е едно од најубавите лица на светот (фото) Со крупните сини очи и полните усни, Јаел Шелбија (20) е една од најубавите дево...
Швеѓанката со нозе долги 101 сантиметар е помускулеста од кога било (фото) Нејзините неверојатно долги нозе, кои ја направија светски славна, сега се помус...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg