10 фасцинантни факти за Интернетот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


10 фасцинантни факти за Интернетот

Дали сте знаеле дека во 2006 година на интернет имало само 600 милиони корисници, а денеска нивниот број е 2,2 милијарди?

10-fascinantni-fakti-za-internetot

Или дека тежината на сите он-лајн информации изнесува 0,2 милотони, еквивалент на најситното зрно песок на планетава?!

За ова и уште многу вртоглави факти, ќе дознаете од следново видео:

Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
22 факти за уникатниот начин на живот во Саудиска Арабија и чудните забрани Во продавниците нема гардеробери, освен во некои од најпознатите брендови од Зап...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава