11 интересни факти за мажите, кои можеби и тие не ги знаат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


11 интересни факти за мажите, кои можеби и тие не ги знаат

И мажите може да добијат рак на дојка. Мажите со избричени глави изгледаат повисоки и посилни.

11-interesni-fakti-za-mazhite-koi-mozhebi-i-tie-ne-gi-znaat-01.jpg

Спротивно на верувањата, истражувањата откриваат дека и мажите се загрижени за нивниот изглед.

Едно истражување покажа дека дури 63% од мажите сакаат да симнат килограми.

Што друго не знаеме за нив?

Тестостеронот не ги прави мажите поагресивни, туку само почувствителни на нивниот статус.

11-interesni-fakti-za-mazhite-koi-mozhebi-i-tie-ne-gi-znaat-02.jpg

Мажите кои ги бакнуваат своите сопруги пред работа заработуваат многу повеќе.

11-interesni-fakti-za-mazhite-koi-mozhebi-i-tie-ne-gi-znaat-03.jpg

Во брадата на мажите има повеќе бактерии отколку во крзното на кучињата.

11-interesni-fakti-za-mazhite-koi-mozhebi-i-tie-ne-gi-znaat-04.jpg

Мажите не е препорачливо да престојуваат во џакузи и када полна со многу топла вода.

11-interesni-fakti-za-mazhite-koi-mozhebi-i-tie-ne-gi-znaat-05.jpg

Чевли со високи потпетици почнале први да носат мажите.

11-interesni-fakti-za-mazhite-koi-mozhebi-i-tie-ne-gi-znaat-06.jpg

Машкиот мозок преку лачење хормони ги „наградува“ мажите кога ќе направат нешто себично.

11-interesni-fakti-za-mazhite-koi-mozhebi-i-tie-ne-gi-znaat-07.jpg

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Интересни цитати за мажите од Мерилин Монро „Сопруг е личноста која секогаш ви го заборава роденденот и не пропушта можност ...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Куп... Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...