15 скриени правила на кармата - она што одбивате да го прифатите, ќе стане уште поинтензивно


15 скриени правила на кармата - она што одбивате да го прифатите, ќе стане уште поинтензивно

Овие скриени правила на кармата се длабоко вметнати во нашите души и срца, но ние често ги забораваме заради материјалот свет што нè одвлекува од духовниот мир.

Petnaeset skrieni pravila na Karma 01

„Како што сееш, така и ќе жнееш.“ „Не правете го она што не сакате да ви го прават на вас “ се некои од основните правила на кармата.

Енергијата што ќе ја испратите до Универзумот, без разлика дали е позитивна или негативна, ќе ви биде вратена.

Ова се некои од помалку познатите правила на кармата:

1. Вистинската радост е резултат на напорна работа, трпеливост и жртвување.

2. Слободата доаѓа со одговорност.

3. Енергијата и љубовта што ги вложувате во вашата врска ќе ви бидат возвратни. Можеби нема да ви биде возвратено од личноста што ја сакате, но Универзумот ќе ви ја врати. Сакањето е награда сама по себе.

4. Она што го давате на друга личност, го давате на целото човештво.

5. Вредноста на вашата работа лежи во енергијата и вниманието што го вложувате.

Petnaeset skrieni pravila na Karma 02

6. Ќе страдате сè додека не ја научите лекцијата што треба да ја научите од страдањето. Тогаш ќе го имате вистинското оружје да го скршите тој злобен круг.

7. Ако живеете во минатото или во иднината, ќе ја пропуштите сегашноста.

8. Ја научивте лекцијата кога вашите зборови, мисли и активности ќе бидат усогласени со пораката што сте ја научиле.

9. Кога целосно ќе се фокусирате на вашиот морал и духовност, негативноста ќе згасне.

10. Невозможно е да се чувствува алчност и спокојство во исто време.

Petnaeset skrieni pravila na Karma 03

11. За да постигнете нешто големо и интересно, прво мора да ги реализирате сите мали компоненти на истото.

12. Ако сакате да растете, мора да бидете отворени за промени.

13. Кога гледате непријател, игнорирајте го и допрете до вредните луѓе.

14. Кога гледате на некого како помалку вреден, ги покажувате своите недостатоци.

15. Она што одбивате да го прифатите, ќе стане уште поинтензивно.

Ашера | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 тајни на успехот на легендарниот Квентин Тарантино Која е тајната на успехот на Тарантино? Тој гледа талент во луѓето во кој никој ...
7 правила кои Ким Џонг Ун ја присилува својата сопруга да ги почитува Постојат низа правила кои Ри Сол Џу мора да ги почитува, едно од нив е криењето ...
Цитати за смирување и охрабрување: 20 реченици кои секогаш ќе ви помогнат да го најдете својот пат Верувајте му ја својот инстинкт. Кога внатрешното чувство ве скокотка или боцка,...

Најчитани неделава