Син зависник од дрога, сопруга - рак на дојка: 12 факти за животот на Том Хенкс


Син зависник од дрога, сопруга - рак на дојка: 12 факти за животот на Том Хенкс

Корона вирусот не е единствениот животен предизвик на познатиот пар, тие минале низ низа животни трагедии, но бракот им останал цврст.

sin-zavisnik-od-droga-sopruga-so-rak-na-dojka-12-fakti-za-zhivotot-na-tom-henks-01.jpg

Периодов актерот Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се актуелни во медиумите по позитивниот тест на корона вирусот.

За среќа, парот се чувствува добро.

sin-zavisnik-od-droga-sopruga-so-rak-na-dojka-12-fakti-za-zhivotot-na-tom-henks-17.png

Ајде да се потсетиме на некои факти за животот на Том Хенкс:

Родителите му се развеле додека бил дете, па постојано се селел, менувал училишта и тогаш си ветил дека ќе биде одличен татко и никогаш нема да го напушти семејството, па штом неговата тогашна девојка Саманта забременила, веднаш се оженил со неа.

sin-zavisnik-od-droga-sopruga-so-rak-na-dojka-12-fakti-za-zhivotot-na-tom-henks-16.jpg

Подоцна, тој брак Хенкс го нарече тежок. Во тој период прифаќал каква било филмска улога само за да заработи малку пари, а парот веќе бил на работ на развод кога Том всушност ја запознал Рита Вилсон.

sin-zavisnik-od-droga-sopruga-so-rak-na-dojka-12-fakti-za-zhivotot-na-tom-henks-02.jpg

Том и Рита се запознале во 1981 година, но потоа си исчезнале од животите, сѐ до 1985 година кога на снимањето на филмот „Volunteers“ се сретнале повторно и сфатиле дека не можат еден без друг.

sin-zavisnik-od-droga-sopruga-so-rak-na-dojka-12-fakti-za-zhivotot-na-tom-henks-04.jpg

Рита чекала 3 години за Том да се разведе од првата сопруга и по долгорочната бракоразводна постапка тој конечно ја запросил.

sin-zavisnik-od-droga-sopruga-so-rak-na-dojka-12-fakti-za-zhivotot-na-tom-henks-03.jpg

sin-zavisnik-od-droga-sopruga-so-rak-na-dojka-12-fakti-za-zhivotot-na-tom-henks-12.jpg

Рита била од патријахално грчко семејство, па за да пристапи на нејзиното семејство Том морал да ја смени верата и да стане православен христијанин.

sin-zavisnik-od-droga-sopruga-so-rak-na-dojka-12-fakti-za-zhivotot-na-tom-henks-06.jpg

Уште 6 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
Рак, убиство на брат и уште неколку мрачни факти за животот на Софија Вергара Постојано се лепела за лоши момци, еден дури обвинет за убиство, а во 2013 годин...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...

Најчитани неделава