Вкусни мини мезиња, идеални за летните денови

Со коктелите можеби нема да ви оди некакво јадење, па затоа доволно е да поставите мали овошни залчиња кои ќе може да се искомбинираат со секој егзотичен вкус.

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-18

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-21

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-22

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-25

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-26

mini-vkusni-zalacinja-idealni-za-letnite-zabavi-27

За која варијанта и да се одлучите, не заборавајте да смислувате новитети, да бидете креативни и да спојувате вкусови кои ви изгледаат неодоливо. Овие мали залачиња никого нема да остават рамнодушен!Би можело да ве интересира:

Брзи мини пици со модар патлиџан – вкусно, прсти да излижете Наместо класичната пица со тесто, направете вкусни мини пици со модар патлиџан -...
Вкусни тортелини со пилешко на италијански начин, готови за 30 минути Поради спојот од вкусови – спанаќ, пилешко, домати и кашкавал, овие тортелини ќе...
Рецепт за мини погачи со моцарела и копар, меки како душа Направете домашни мини погачи со копар и моцарела - нема да дочекате да остинат ...
Вкусни бомбици од 2 состојки за кога немате ништо благо дома Кога немате ништо благо дома, можете да си подготвите бомбици од само 2 состојки...
Мини американски палачинки со парчиња чоколадо – децата ќе ги обожаваат (видео) Децата ги обожаваат американските палачинки - но ако малку го смените рецептот и...
Викенд мезе: Крцкави пилешки прсти од рерна, готови за 30-тина минути Крцкавите пилешки прсти се омилени за мезе или како предјадење, а наместо да ги ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg