Додаде неколку капки масло во бојата за јајца и доби нешто прекрасно (видео)


Додаде неколку капки масло во бојата за јајца и доби нешто прекрасно (видео)

Сите сме во големи велигденски подготовки, па секоја идеја за необично боење на јајцата е добредојдена.

dodade-nekolku-kapki-zejtin-vo-bojata-za-jajca-i-dobi-nesto-prekrasno-video-01.jpgОткако ќе ги обоите традиционалните црвени јајца, разбудете ја својата креативна страна и пробајте го овој експеримент - додајте неколку капки сончогледово масло во бојата за јајца.

Потребни ви се само неколку стаклени садови, вода, боја и масло.

Постапката е повеќе од лесна, треба само да ви текне.

Би можело да ве интересира:

Секоја жена треба да има... Секоја жена треба да има доволно пари за да живее сама, без разлика дали е од по...
11 работи кои секоја жена ги мисли и прави, но никогаш не ги признава Секоја жена и девојка има мали тајни кои не би ги издала на никој, дури и кога в...
6 ситуации кои се повторуваат секоја есен Од една страна, есента е крцкави лисја под топлите чизми, топол чај и меко ќебе,...

Најчитани неделава