10 најубави панорами според пилотите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


10 најубави панорами според пилотите

Можноста да гледаат на светот одозгора, покрај птиците, навистина често ја имаат и пилотите.

10-najubavi-panorami-spored-pilotite-01

Токму затоа била спроведена анкета меѓу пилотите на „British Airways“ во која било побарано од нив да ги изберат најубавите панорами кои ги гледаат за време на нивната работа.

Добиените резултати изгледаат вака:

1. Поларната светлина – Северна Америка

10-najubavi-panorami-spored-pilotite-02

2. Центарот на Лондон, гледан од „Heathrow“

10-najubavi-panorami-spored-pilotite-03

3. Монблан

10-najubavi-panorami-spored-pilotite-04

4. Пристаништето на Сиднеј

10-najubavi-panorami-spored-pilotite-05

5. Мостот Голден Гејт, Алкатраз и заливот на Сан Франциско

10-najubavi-panorami-spored-pilotite-06

6. Гренланд

10-najubavi-panorami-spored-pilotite-07

7. Каналите на Венеција

10-najubavi-panorami-spored-pilotite-08

8. Кејптаун и планината со рамен врв

10-najubavi-panorami-spored-pilotite-09

9. Дубровник

10-najubavi-panorami-spored-pilotite-10

10. Планината Фуџи

10-najubavi-panorami-spored-pilotite-11

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На кое место во светот би се нашле ако ископаме дупка во земјата по права линија? Кога бевме мали, се прашувавме на кое место во светот би се нашле ако ископаме д...
Жените родени во мај полесно стануваат шефови отколку што наоѓаат мажи – што кажува месецот на раѓањ... Жените родени во месецот март се најчувствителни. Жените пак кои слават роденден...
8 работи на кои жените навистина не треба да штедат пари Време е да престанете да штедите пари кога е вашето хоби во прашање – тоа ви нос...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg