Фрази кои паметните луѓе никогаш не ги кажуваат на глас
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Фрази кои паметните луѓе никогаш не ги кажуваат на глас

frazi-koi-pametnite-lugje-nikogash-ne-gi-kazuvaat-na-glas-1.jpg

Психолозите велат дека зборовите не се штетни на оние кои ги изговараат, но длабоко можат да ги повредат оние кон кои се наменети.

Па, добро е секогаш да размислиме пред да кажеме нешто.

Неколку идеи за реченици со кои можете да ги замените фразите кои повредуваат:

frazi-koi-pametnite-lugje-nikogash-ne-gi-kazuvaat-na-glas-02.jpg

frazi-koi-pametnite-lugje-nikogash-ne-gi-kazuvaat-na-glas-3.jpg

frazi-koi-pametnite-lugje-nikogash-ne-gi-kazuvaat-na-glas-4.jpg

frazi-koi-pametnite-lugje-nikogash-ne-gi-kazuvaat-na-glas-5.jpg

frazi-koi-pametnite-lugje-nikogash-ne-gi-kazuvaat-na-glas-6.jpg

frazi-koi-pametnite-lugje-nikogash-ne-gi-kazuvaat-na-glas-7.jpg

frazi-koi-pametnite-lugje-nikogash-ne-gi-kazuvaat-na-glas-8.jpg

frazi-koi-pametnite-lugje-nikogash-ne-gi-kazuvaat-na-glas-09.jpg

frazi-koi-pametnite-lugje-nikogash-ne-gi-kazuvaat-na-glas-10.jpg

frazi-koi-pametnite-lugje-nikogash-ne-gi-kazuvaat-na-glas-11.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Изреки кои ќе ви помогнат да си ги средите мислите Брзото темпо, стресот на работа, сметките, долговите и сите обврски што ги имаме...
3 реченици кои ќе ви помогнат полесно да ги пребродите кризите Кога се соочувате со криза, без разлика дали станува збор за преболување на раск...
5 реченици што сингл девојките не сакаат да ги слушнат Кога некоја од нашите пријателки е сингл, често знаеме да го потенцираме нејзини...

Најчитани неделава