20 работи од кои треба да се откажете веднаш


20 работи од кои треба да се откажете веднаш

Зошто ни е толку тешко да се откажеме? Откажувањето не секогаш значи дека се предаваме.

20-raboti-od-koi-treba-da-se-otkazhete-vednash-01.jpg

Понекогаш е неопходно да се откажеме од работите кои нè туркаат надолу. Сè што нема позитивна примена во вашиот живот, што ви предизвикува неубави чувства, што делува негативно на вас, сето тоа треба да го тргнете на страна.

Ослободете се од овие 20 работи уште веднаш за да бидете ослободени и среќни:

1. Грижи како нешто требало да биде во минатото

2. Идејата за совршен живот

3. Споредувањето со други луѓе

4. Облека што не сте ја носеле цела година

5. Стравот од непознатото

20-raboti-od-koi-treba-da-se-otkazhete-vednash-02.jpg

6. Отровни пријатели кои ви ја црпат енергијата (истото важи и за љубовни врски)

7. Хаосот во сите соби во домот

8. Потребата да го испланирате најситниот детаљ од денот/неделата/месецот

9. Стравот од неуспех

10. Работа што ја мразите и ве прави несреќни

20-raboti-od-koi-treba-da-se-otkazhete-vednash-03.jpg

11. Трошење пари на работи што носат краткотрајни задоволства

12. Нездрави навики во исхраната

13. Навики кои ве туркаат надолу, како на пример мрза

14. Нереални очекувања

15. Зависноста од социјалните мрежи

20-raboti-od-koi-treba-da-se-otkazhete-vednash-04.jpg

16. Љубомора и завист кон другите

17. Комфорната зона

18. Обвинувањето себеси за грешки од минатото

19. Озборување со друштвото

20. Негативна слика за вашиот физички изглед

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Изглед, семејство, минато: 9 работи од кои не треба да се срамите во ж... Во денешно време, луѓето се станати премногу зависни од мислењето на другите.&nb...
6 работи што не треба да ги правите кога не можете да заспиете Сите сме имале моменти кога никако не можеме да заспиеме навечер. Колку и да се ...
Работи што треба да престанете да ги правите ако сакате да бидете бога... Секој има свој начин на кој го живее животот и на кој заработува за да преживее ...